• Odbierz prezent
australia aud

Dane z rynku pracy w Australii rozczarowały nieco rynki i przyczyniły się do chwilowego osłabienia dolara australijskiego. Odchylenia od oczekiwanych wartości nie były znaczące, podobnie jak reakcja rynku walutowego.

 

W kwietniu zatrudnienie w Australii wzrosło o 22,6 tys. To o 2,3 tys. więcej niż oczekiwali ekonomiści. Dokonano jednak negatywnej korekty danych za marzec – o 5,6 tys. do poziomu -0,7 tys. Sumarycznie dane o wzroście zatrudnienia rozczarowały. Plusem jest to, że kwietniowy wzrost wynika z większej liczby zatrudnionych na pełny etat (+32,7 tys.).

Stopa bezrobocia nieoczekiwanie wzrosła z 5,5% do 5,6%. Negatywną wymowę tego wskaźnika tłumi jednak nieco fakt wzrostu uczestnictwa w rynku pracy z 65,5% do 65,6%.

 

Bezrobocie w Australii

aud

 

Dane z rynku pracy osłabiły początkowo dolara australijskiego. Na rynku AUD/USD obserwowaliśmy spadek o kilkanaście pipsów. Później rynek ruszył jednak dynamicznie w górę, rosnąc o około 40 pipsów.

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk