• Odbierz prezent
PlayWay Agony

Spółka PlayWay podała informacje o sytuacji spółki zależnej Madmind Studio i o wynikach sprzedaży gry Agony. Dane te okazały się pozytywnym zaskoczeniem dla rynku.

 

W komunikacie z 3 lutego spółka PlayWay przedstawiła najnowsze informacje dotyczące spółki zależnej Madmind Studio. Poinformowano, że stan finansów tej spółki jest dobry i nie posiada ona już żadnego zadłużenia.

Komunikat informuje także o sprzedaży gry Agony. Sprzedaż obu wersji – Agony i Agony Unrated na PC przekroczyła 90 000 sztuk. Dane dotyczące sprzedaży na konsole są jeszcze niepełne ze względu na opóźnienia w raportach, ale jak do tej pory wiadomo, że sprzedało się 60 000 sztuk.

W komunikacie dodano, że Agony Unrated została oceniona przez graczy na 77% (Mostly Positive). Agony Unrated to poprawiona, rozbudowana i pozbawiona cenzury wersja horroru.

Warto wspomnieć, że w 2018 r. gra Agony stała się ofiarą wysokich oczekiwań, którym nie była w stanie sprostać, a gracze byli rozczarowani. Jednak poprawiona wersja gry okazała się miłym zaskoczeniem dla rynku.

Spółka poinformowała także w komunikacie, że „dwa kolejne zapowiedziane tytuły – Paranoid i Succubus zostały ciepło, i z dużym zainteresowaniem, przyjęte przez graczy i media.” W związku z tym, że wishlisty obu tych gier są na zbliżonym poziomie i wykazują tendencję wzrostową, spółka wyraziła nadzieję, że po rozpoczęciu kampanii marketingowej, spotkają się one z podobnym zainteresowaniem jak Agony przed premierą.

Na koniec dowiadujemy się z komunikatu, że suma zapisów na wishlisty wszystkich gier Madmind Studio wynosi obecnie ponad 250 000.

W reakcji na komunikat, cena akcji PlayWay rośnie na dzisiejszej sesji na GPW o ponad 1,5%.

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk