• Odbierz prezent
Dane o produkcji przemysłowej pozytywne dla funta

Dane dotyczące produkcji przemysłowej tylko nieznacznie podniosły zmienność na parach z funtem brytyjskim. Okazały się nieco lepsze od oczekiwań, co umocniło funta.

 

Produkcja przemysłowa wrosła w marcu o 0,1% w stosunku do lutego (zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów). W ujęciu rok do roku produkcja rośnie o 2,9%. Prognozy zakładały wzrost dynamiki rocznej z 2,1% (rewizja z 2,2%) do 3,1%.

W przypadku przetwórstwa przemysłowego odnotowano za to spadek o 0,1% m/m, ale był on mniejszy niż prognozowano (-0,2% m/m). Dynamika roczna wzrosła z 2,5% do 2,9% - zgodnie z oczekiwaniami.

 

Produkcja przemysłowa r/r

funt

 

Funt zareagował pozytywnie na opublikowane dane, dzięki lepszym od oczekiwań wynikom w przetwórstwie. Reakcja nie była jednak duża – kurs GBP/USD wzrósł o kilkanaście pipsów. Dużo większa zmienność na parach z funtem spodziewana jest po godzinie 13:00, gdy Bank Anglii opublikuje decyzję MPC w sprawie stóp procentowych. Więcej na ten temat w artykule:

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk