• Sklep
  • Odbierz prezent
Dane makro zza oceanu. USA i Kanada nie podkręcają zmienności na rynku
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły odczyty ekonomiczne dla USA i Kanady

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku EURUSD

Godzina 14:30 to standardowy czas dla odczytów makroekonomicznych zza oceanu. Dziś poznaliśmy dane z USA odnośnie do cen eksportowych i importowych oraz wskaźniki bezrobotnych. Z kolei z Kanady napłynęły dane o cenach nowych nieruchomości.

 

Kanada

Odczyty z kanady nie przyniosły żadnego zaskoczenia. Ceny nowych nieruchomości wzrosły w ujęciu miesięcznym o 0,2% przy takiej samej prognozie i wzroście 0,3% w ubiegłym miesiącu. Po odczycie nie odnotowano podwyższonej zmienności w kursie dolara kanadyjskiego.

 

USA

Więcej bezrobotnych

Po dobrych odczytach NFP z zeszłego piątku przyszła kolej na lekki zimny prysznic, gdyż wskaźniki dla osób bezrobotnych wypadły gorzej od przewidywań. Publikowana co tydzień liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych jest większa niż tydzień temu i większa od prognoz. Odczyt wskazał na 2263 tyś. podczas gdy prognozy zakładały 2215 tyś. wniosków. Również liczba zadeklarowanych wstępnie bezrobotnych była większa od prognozowanej (284 tyś. przy prognozie 275 tyś.).

 

Ceny eksportowe i importowe

Ceny eksportowe spadły silniej niż zakładano (o 1,1% przy prognozie 0,5% spadku). W przypadku cen importowych spadek był niższy niż zakładano i wyniósł 1,2% (przy prognozie 1,4% spadku).

 

Dolar

Również dane z USA nie spowodowały zwiększenia zmienności na rynku walutowym. Po godzinie 13:30 ruch pary EURUSD wyhamował. Od południa kurs spadł o około 60 pipsów. Publikacji o 14:30 nie pomogła kursowi wydostać się z konsolidacji w prostokącie. Konsolidacja odbywała się na przestrzeni 20 pipsów. Dopiero po 15:00 kurs naruszył dolną granicę konsolidacji i jest szansa, że dolar będzie się jeszcze dziś umacniał.

FXMAG forex dane makro zza oceanu. usa i kanada nie podkręcają zmienności na rynku 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk