• Odbierz prezent
Dalsze wzrosty cen złota. Ile dolarów zapłacisz dziś za uncję tego kruszcu?

Falę spadkową tworzącą ostatni szczyt 2074 dolarów można nazwać korektą.

Wiadomości rynkowe z mBank

Po szybkim wybiciu ostatniego historycznego punktu zwrotnego 1916 USD, notowania tego instrumentu powróciły do czerwonej linii wyznaczającej to miejsce. Widoczne jest nawet znaczące naruszenie na interwałach godzinowych, które na wyższych horyzontach jest tylko dolnym cieniem pojedynczej świecy. Być może była to próba dotknięcia zniesienia 38.2% ostatniego impulsu wzrostowego.

Pierwszym poważnym objawem, że cena złota wraca do trendu, była duża biała świeca z 12 sierpnia. Wyciągnęła ona cenę Złota powyżej wsparcia 1916$.

Pierwszym ograniczeniem mogła być żółta strefa 1980$, która już w poprzednim miesiącu zatrzymała wzrosty. Tym razem posiadacze długich pozycji jednym susem przeskoczyli przez opór i zamienili go w swojego sprzymierzeńca. Świadczy to tym wczorajsza świeca z dużym dolnym cieniem. Jej podstawa idealnie zatrzymała się w żółtej strefie, zamieniając opór we wsparcie.

Dziś może być kolejny test tego obszaru, Jeżeli notowania GOLD pozostaną powyżej ceny 1980$ to kolejnym celem stanie się opór 2015$.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem wskazują, że wzrosty mają szanse powodzenia w kolejnych dniach.

Potencjalnym zagrożeniem, będzie przełamanie wsparcia, co może okazać się zaproszeniem do testu czerwonej linii 1916$. W takim przypadku na kolejny nowy szczyt trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

Dalsze wzrosty na GOLD - 1

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk