• Odbierz prezent
Dadelo i Detalion Games w centrum uwagi. LPP i CCC na mocnym plusie. Orange i PGNiG po czerwonej stronie rynku. Podsumowanie sesji na GPW

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,58%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2016,01 pkt. mWIG40 zyskał 1,61%, a sWIG80 2,38%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie o 0,93%.

 

Tauron bez większych zmian pomimo nowej umowy

Wśród warszawskich blue chipów 6 walorów zakończyło sesję na minusie, 13 po zielonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian. Spółką tą był Tauron, który zakończył notowania na wczorajszym poziomie zamknięcia, wynoszącym 2,704 zł. W tym dniu poinformowano, że Tauron podpisał porozumienie o współpracy z OW Offshore, spółką należącą do portugalskiego koncernu EDP Renovaveis oraz francuskiego koncernu Engie. Celem umowy jest doprowadzenie do budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.

 

LPP i CCC mocno w górę

Liderem wzrostów okazała się dzisiaj spółka odzieżowa LPP, zyskując 3,92%. Na koniec notowań akcje LPP kosztowały 8210 zł.

Spółka obuwnicza CCC też zakończyła sesję na mocnym plusie. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 86,80 zł, co stanowi wzrost o 3,41%.

 

PGNiG, Orlen i Lotos na czerwono, Orange traci najmocniej

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 na największym minusie zakończyła dzisiejszą sesję spółka Orange. Na koniec notowań za akcje znanej spółki telekomunikacyjnej płacono 6,49 zł, co stanowi spadek o 1,44%.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółkom z branży paliwowej. Kurs akcji Lotosu spadł o 0,78%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 42,02 zł. Orlen stracił 0,67%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 59,20 zł. Spółka PGNiG zakończyła sesję spadkiem o 0,97%. W końcówce sesji za akcje PGNiG inwestorzy płacili 5,52 zł.

 

Dadelo i Detalion Games w centrum uwagi

Wtorkowa sesja była wyjątkowa, gdyż w tym dniu na giełdzie debiutowały dwie nowe spółki. Główny parkiet zyskał spółkę Dadelo (DADA), zajmującą się sprzedażą online rowerów oraz części i akcesoriów rowerowych. Kurs akcji spółki wzrósł o 6,67%. Na koniec notowań akcje Dadelo kosztowały 19,20 zł. Warto wspomnieć, że cena w ofercie publicznej wynosiła 18 zł za akcję.

Rynek NewConnect wzbogacił się natomiast o spółkę z branży gier – Detalion Games (DEG). Na otwarciu akcje spółki kosztowały 9,71 zł. Detalion Games zakończyło dzień na minusie o 13,65%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 8,98 zł. Jednak inwestorzy, którzy nabyli akcje w ramach crowfundingu nie stracili, gdyż wówczas kosztowały one 5,50 zł. Kurs odniesienia został natomiast ustalony na 10,40 zł.

Czytaj także: Detalion Games już na NewConnect. Co warto wiedzieć o spółce, zanim zainwestujesz?

Ten rok, mimo pozornie niesprzyjającego otoczenia wywołanego globalną pandemią, był pod wieloma względami rekordowy dla warszawskiej giełdy. Jednym z nich jest liczba debiutów, która miała miejsce od stycznia. Ostatnim tegorocznym debiutantem na „małym parkiecie” GPW będzie spółka gamingowa Detalion.. Czytaj
Detalion Games już na NewConnect. Co warto wiedzieć o spółce, zanim zainwestujesz?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk