• Odbierz prezent
Czy zobaczymy kurs franka po 5 PLN? Obecnie testujemy poziomy 4.40 PLN

Co dalej z kursem franka? Czy możemy mieć ucieczkę od złotego?

Przez obecny szok podażowy, jak i popytowy nie można wykluczyć, że w najbliższych miesiącach za franka będziemy płacić ponad 5 PLN. Może się tak stać w przypadku realizacji czarnego scenariusza, czyli znacznego spadku aktywności gospodarczej zarówno w naszym kraju, jak i państwach współpracujących gospodarczo z polską. 

Dodatkowo ważne mogą się okazać decyzje Europejskiego Banku Centralnego, odnośnie pakietów pomocowych, które mogą wynieść nawet 750 mld euro. Ma to pomóc w walce z pandemią w krajach strefy euro


Frank w bieżącym tygodniu zyskuje bardzo mocno w stosunku do naszej polskiej waluty. Są to poziomy bliskie maksimom sprzed 5 lat. Ostatnie miesiące przynosiły powolny wzrost CHF/PLN jednak obecne zawirowania doprowadziły do znacznego wzmożenia tych ruchów. Mamy teraz do czynienia z testowaniem poziomów 4.40. Analitycy przewidują, że przebicie tej granicy może być motorem do dalszych wzrostów i kierowaniu się kursu franka w stronę 5 PLN. Może to być napędzane wyraźnie słabnącą pozycją złotego na arenie międzynarodowych finansów.

Oznacza to większe koszty dla frankowiczów oraz kłopoty ze spłatą i koniecznością znalezienia w budżecie dodatkowych kilkuset złotych. To stanowczo duży koszt, szczególnie w kontekście ogólnokrajowej kwarantanny. Wiele osób w obecnej sytuacji, ma ograniczoną możliwość generowania regularnych przychodów. Rozwiązaniem mogą być pakiety pomocowe, jakie przygotowują polskie instytucje oraz regulacje banków, które starają się odsunąć możliwość spłaty rat kredytowych. 

FXMAG forex czy zobaczymy kurs franka po 5 pln? obecnie testujemy poziomy 4.40 pln chfpln frank szwajcarski polski złoty kurs franka  chf  chf/pln  kurs franka do złotego 1

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk