• Odbierz prezent
Czy wspólne konto bankowe jest ok? Jak założyć wspólne konto bankowe w Santander Bank Polska?

60 proc. osób, które wzięły udział w badaniu Santander Bank Polska uważa, że ważne jest posiadanie wspólnych finansów z bliskimi. Aby zachęcić klientów do wygodnego korzystania z konta wspólnego, Santander Bank Polska rusza z promocją „Konto wspólne z bonusem 100 zł”.

Wybuch pandemii COVID-19 sprawił, że Polacy zaczęli zmieniać swoje przyzwyczajenia finansowe. 29 proc. społeczeństwa podchodzi do wydawania pieniędzy ze sporą ostrożnością, odkładając większe wydatki na dogodny moment[1], a 83 proc. deklaruje chęć oszczędzania[2]. W związku z tym, już dziś warto pomyśleć o praktycznych sposobach na łatwiejsze kontrolowanie budżetu domowego.

- Prowadzenie kilku kont osobistych w jednym gospodarstwie domowym, czy dzielenie zobowiązań finansowych z innymi osobami, bywa sporym wyzwaniem. Dużym uproszczeniem może okazać się założenie wspólnego rachunku, na którym gromadzone będą fundusze. Takie rozwiązanie wprowadza transparentność finansową i łatwość dostępu do środków czy oszczędności – mówi Anna Kaczmarek, dyrektor departamentu klienta indywidualnego w Santander Bank Polska.

Jak wynika z danych Santander Bank Polska, ponad połowa ankietowanych (60 proc.) uważa posiadanie wspólnych finansów z bliskimi za dobre rozwiązanie, jednak zdecydowana większość (80 proc.), nie wie, że może mieć konto wspólne w banku, w którym ma już osobiste[3].

- Posiadanie rachunku osobistego i wspólnego w tym samym banku umożliwia łatwiejszy przepływ gotówki i lepszy dostęp do produktów z poziomu bankowości internetowej i mobilnej. Jest to praktyczne narzędzie, które ułatwi na przykład robienie zakupów czy podejmowanie wspólnych inwestycji – dodaje Anna Kaczmarek.

Wspólne konto to większe oszczędności

Wiele osób pozostających w związkach staje przed dylematem, czy założenie wspólnego konta to dobry pomysł. Warto zaznaczyć, że posiadanie wspólnego rachunku, nie musi wiązać się z zamknięciem rachunku osobistego.

- Wspólne konto, nie musi wcale oznaczać rezygnacji z tego osobistego. Dzięki temu każdy właściciel rachunku może zachować swoją niezależność finansową – zwraca uwagę Anna Kaczmarek.

Osoby, które korzystają z jednego, wspólnego rachunku bankowego, mogą w łatwiejszy sposób planować wydatki i wspierać się w spłacaniu zobowiązań. Dzięki transparentności finansowej w gospodarstwie domowym, podejmowanie decyzji finansowych i oszczędzanie staje się jeszcze prostsze, ponieważ każdy ze współwłaścicieli ma wgląd do wspólnych pieniędzy.

Bank pomoże we wspólnym zarządzaniu finansami

Osoby, które chciałyby razem otworzyć rachunek w Santander Bank Polska, nie muszą być małżeństwem. Wystarczy, że obie są pełnoletnie i mają polskie obywatelstwo. To rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno osoby w związku formalnym, jak i partnerskim, czy nawet współlokatorzy, którzy chcą w bardziej przejrzysty sposób opłacać rachunki.

Aby zachęcić klientów do korzystania zez takiego rozwiązania, Santander Bank Polska przygotował specjalną promocję, dzięki której za otwarcie konta wspólnego można otrzymać bonus w wysokości 100 zł. Osoby, które chcą skorzystać z tej promocji i uzyskać e-voucher o wartości 100 zł do sklepów Decathlon lub RTV Euro AGD powinny zapoznać się z regulaminem i spełnić kilka warunków, m. in.:

• założyć nowe konto wspólne w Santander Bank Polska pomiędzy 1 lipca, a 30 września 2020 r.,

• zawnioskować o co najmniej jedną kartę debetową Visa do tego rachunku,

• w pierwszym miesiącu korzystania z konta dokonać transakcji o wartości min. 300 zł – mogą to być wydatki za pośrednictwem karty Visa lub w postaci przelewów wychodzących.

Z promocji skorzystać mogą osoby, spośród których co najmniej jedna nie posiadała żadnego produktu w banku Santander od 1 lipca 2019 r. Konto wspólne można otworzyć w placówkach banku.

Szczegóły promocji dostępne są w regulaminie na stronie Santander.pl/kontawspolne100

**

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku. Konto osobiste, konto wspólne i Konto Jakie Chcę to rachunki płatnicze, Bankowość internetowa i mobilna to usługa bankowości elektronicznej. Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku. Konto osobiste, konto wspólne i Konto Jakie Chcę to rachunki płatnicze, Bankowość internetowa i mobilna to usługa bankowości elektronicznej.

***

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest drugą pod względem wielkości aktywów grupą finansową w Polsce. Santander Bank Polska oferuje rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych w Polsce sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest zadowolenie i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach i jest jednym z największych banków na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Jej misją jest pomaganie klientom w codziennych sukcesach w duchu wartości „Przyjazny, Rzetelny, Dla Ciebie”. Grupa Santander dąży do tego, aby stawać się instytucją coraz bardziej odpowiedzialną społecznie. W tym celu zobowiązała się m.in. przeznaczyć w latach 2019–2025 ponad 120 mld EUR na finansowanie inwestycji i rozwiązań proekologicznych, a także o udzieleniu w tym samym czasie pomocy ponad 10 mln osób poprzez programy mikrofinansowania czy edukacji finansowej. Według stanu na koniec pierwszego kwartału 2020 r. Grupa posiadała 146 mln klientów (w tym 21,3 mln klientów lojalnych oraz 38,3 mln klientów cyfrowych), 11 900 oddziałów i 195 000 pracowników. Zysk Grupy Santander za pierwszy kwartał 2020 roku wyniósł 1,977 mld EUR i był o 1% wyższy w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk