• Sklep
  • Odbierz prezent
Wikipedia ICO kryptowaluty blockchain Bitcoin

ICO jest popularną metodą pozyskiwania funduszy. Wikipedia pozyskuje środki w tradycyjny sposób. Niektórzy uważają, że ICO mogłoby jej pomóc. Czy istnieje szansa, że słynna encyklopedia skorzysta z tego rozwiązania?

 

Czy ICO jest szansą dla Wikipedii?

Wikipedia jest encyklopedią online, którą prowadzą wolontariusze z szerokiej społeczności. Zajmuje piąte miejsce pod względem popularności wśród witryn internetowych. Utrzymuje się z konwencjonalnych darowizn.

Zdaniem niektórych użytkowników, Wikipedia mogłaby skorzystać ze sprzedaży tokenów w ramach ICO. Na przykład CEO funduszu hedgingowego inwestującego w projekty ICOOlaf Carlson Wee w jednym z wywiadów stwierdził, że zawsze ma dziwne uczucie, kiedy widzi banery na Wikipedii z prośbą o wsparcie. W takich momentach myśli, że nie może pomóc, ale widziałby Wikipedię wspieraną dzięki tokenom i jej założyciela Jimmy’ego Walesa, którego wkład w rozwój czegoś tak przydatnego dla świata jak Wikipedia przekładałby się na dużą wartość.

Pomimo ogromnej popularności jako nowej metody pozyskiwania funduszy, ICO pozostało kontrowersyjne, głównie z powodu licznych oszustw na tym rynku. W niektórych krajach są zakazane, w innych przyciągają uwagę organów regulacyjnych. Przykładem jest SEC w USA, która często wyrażała obawy dotyczące tego rynku i zajmowała się różnymi podejrzanymi przedsięwzięciami.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Co założyciel Wikipedii sądzi o ICO i kryptowalutach?

W ostatnim czasie Business Insider przeprowadził telefoniczny wywiad z założycielem Wikipedii. Zapytany o plany dotyczące kryptowalut i ICO, Jimmy Wales stwierdził: „Absolutnie nigdy w to nie wejdziemy. Zero zainteresowania.”

Komentując szerzej temat walut cyfrowych i technologii blockchain, Wales powiedział: „Mam zastrzeżenia do blockchain. To jest bardzo interesująca technologia, ale jest ewidentnie bańką z mnóstwem manii i szumu medialnego wokół niej.”

To nie jest pierwszy raz, kiedy Wales wyraził swoje zastrzeżenia w stosunku do kryptowalut. W październiku zeszłego roku w wywiadzie dla CNBC określił ICO jako „absolutne oszustwa” i ostrzegł inwestorów, by byli bardzo ostrożni wchodząc w rynek kryptowalut.

Na początku tego roku na konferencji Blockshow w Berlinie również wyraził sceptyczne stwierdzenie, że „świat kryptowalut jest absolutnie, definitywnie w bańce”.

Pomimo tak ponurej perspektywy Walesa w stosunku do kryptowalut, od 2014 r. Wikipedia przyjmuje darowizny w Bitcoin.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk