• Odbierz prezent
 Czy warto wierzyć w rekomendacje giełdowe? Rekomendacja DM mBanku SA dla spółki Polenergia SA
fot. freepik.com

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest rekomendacja. Z pewnością każdy z Was choć raz spotkał się z wspomnianym wyżej pojęciem. Rekomendacja jest to publikowany okresowo dokument najczęściej autorstwa analityków domu lub biura maklerskiego, instytucji kredytowej czy innych firm. Dokument taki powstaje głównie po to, aby pomóc akcjonariuszom dokonać jak najlepszych inwestycji. Prawdą jest fakt, iż rekomendacje nie zawsze się sprawdzają, doświadczeni inwestorzy doskonale wiedzą, że aby móc sugerować się zaleceniami należy mieć spore pojęcie o giełdzie i rynkach finansowych. Definicja rekomendacji jest w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Publikacja powinna zawierać:

  • wszystkich autorów,
  • pełną datę sporządzenia materiału,
  • okres obowiązywania,
  • krąg adresatów,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • zapisy dotyczące zasad aktualizacji,
  • analizę spółki.

W treści dokumentu podstawowymi wartościami, na które zwracają uwagę inwestorzy są cena docelowa i zalecenie analityka.

Skrót rekomendacji giełdowej biura maklerskiego DM mBanku SA dla spółki notowanej na giełdzie: Polenergia SA

Zespół analityczny domu maklerskiego DM mBanku SA dnia 2022-01-17 00:00 wystawił rekomendację dla akcji Polenergia SA. Aktualny kurs akcji spółki utrzymuje się na poziomie 76.9 PLN, a cena docelowa została przewidziana na 91.4 PLN. Zespół analityczny instytucji wystawił zalecenie kupuj. Ostatnio wydana rekomendacja dla tej firmy została opublikowana 2021-11-05 00:00, gdzie ówczesna cena to 93.2 PLN, z kolei cenę docelową ustalono wówczas na: 93.2 PLN. Zostało wtedy wydane zalecenie trzymaj

 

X

Spółka, której dotyczy rekomendacja

Wystawca rekomendacji

Data wystawienia

Zalecenia analityka

Bieżący kurs akcji

Cena docelowa akcji spółki

Najnowsza rekomendacja

Polenergia SA

DM mBanku SA

2022-01-17 00:00

kupuj

76.9

91.4

Poprzednia rekomendacja

Polenergia SA

DM mBanku SA

2021-11-05 00:00

trzymaj

93.2

85.94


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk