• Odbierz prezent
 Czy warto wierzyć w rekomendacje giełdowe? Rekomendacja DM mBanku SA dla spółki PGNiG SA
fot. freepik.com

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest rekomendacja. Zapewne każdy z Was choć raz spotkał się z wspomnianym wyżej pojęciem. Rekomendacja publikowany w określonych odstępach czasowych dokument najczęściej autorstwa biura lub domu maklerskiego,instytucji kredytowej czy niezależnego analityka. Głównym założeniem powstawania takich publikacji jest wsparcie inwestorów w ich decyzjach inwestycyjnych. Nie jest tajemnicą fakt, że rekomendacje giełdowe nie zawsze są trafne, trzeba tutaj podkreślić, że aby móc korzystać z doradztwa w postaci zaleceń trzeba mieć wystarczającą wiedzę na temat rynku akcji, funkcjonowania giełdy i notowanych na niej spółek. Pełna definicja rekomendacji giełdowej mieści się w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Publikacja musi zawierać:

  • autorów,
  • pełną datę sporządzenia materiału,
  • horyzont czasowy,
  • zapisek dotyczący tego, do kogo kierowany jest materiał,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • ustalone zasady aktualizacji,
  • oraz analizę biznesu.

W treści rekomendacji podstawowymi wartościami, na które zwracają uwagę inwestorzy są zalecenia osoby wystawiającej dokument oraz cena docelowa akcji spółki.

Skrót rekomendacji

Analitycy biura maklerskiego DM mBanku SA, dnia 2022-07-15 00:00 wystawili rekomendację dla akcji PGNiG SA. Aktualne notowania akcji oscylują na poziomie 5.3 PLN, a cena docelowa została przewidziana na 9.89 PLN. Zespół sporządzający rekomendacje wystawił zalecenie kupuj. Wcześniejsza rekomendacja dla tej firmy została opublikowana 2022-01-17 00:00, gdzie ówczesna cena wynosiła 5.84 PLN, cenę docelową akcji ustalono wówczas na: 5.84 PLN. Zespół analityczny wydał wtedy zalecenie kupuj

 

X

Nazwa spółki, której dotyczy rekomendacja

Autor

Data wystawienia dokumentu

Zalecenia

Aktualny kurs

Kurs docelowy akcji

Bieżąca rekomendacja

PGNiG SA

DM mBanku SA

2022-07-15 00:00

kupuj

5.3

9.89

Wcześniejsza rekomendacja

PGNiG SA

DM mBanku SA

2022-01-17 00:00

kupuj

5.84

8.18


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk