• Odbierz prezent
 Czy warto ufać rekomendacjom giełdowym? Co zalecają analitycy Noble Securities DM SA dla akcji TIM SA?
fot. freepik.com

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest rekomendacja giełdowa. Zapewne każdy z Was przynajmniej raz zdążył już usłyszeć słowo rekomendacja giełdowa. Rekomendacja publikowany w określonych odstępach czasowych dokument najczęściej autorstwa biura lub domu maklerskiego,instytucji kredytowej czy niezależnego analityka. Publikacja taka powstaje głównie po to, aby pomóc akcjonariuszom dokonać jak najlepszych inwestycji. Nie jest tajemnicą fakt, że rekomendacje giełdowe nie zawsze są trafne, trzeba tutaj podkreślić, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Definicja rekomendacji giełdowej jest zapisana w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Treść dokumentu zawiera:

  • wykaz autorów,
  • datę sporządzenia materiału,
  • horyzont czasowy,
  • krąg adresatów,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • zapisy dotyczące zasad aktualizacji,
  • analizę biznesu.

W treści rekomendacji głównymi punktami, na które zwracają uwagę odbiorcy są cena docelowa oraz zalecenie.

Analiza wystawionej rekomendacji dla spółki TIM SA

Analitycy Noble Securities DM SA, dnia 2022-01-04 00:00 wystawili rekomendację dla akcji TIM SA. Aktualne notowania akcji znajdują się na poziomie 40.75 PLN, a cena docelowa jest ustalona na 62.3 PLN. Sporządzający wystawił zalecenie wycena. Ostatnia rekomendacja dla tej spółki giełdowej była opublikowana 2021-10-14 00:00, gdzie ówczesna cena oscylowała na poziomie 43.8 PLN, z kolei cenę docelową ustalono wówczas na: 43.8 PLN. Zostało wtedy wydane zalecenie wycena

 

X

Nazwa spółki, której dotyczy rekomendacja

Sprządzający

Data

Zalecenia analityka

Aktualny kurs

Cena docelowa akcji spółki

Obecna rekomendacja

TIM SA

Noble Securities DM SA

2022-01-04 00:00

wycena

40.75

62.3

Poprzednia rekomendacja

TIM SA

Noble Securities DM SA

2021-10-14 00:00

wycena

43.8

62.3


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk