• Odbierz prezent
 Czy warto sugerować się zaleceniami analityków? Co zalecają analitycy Trigon DM SA dla akcji TIM SA?
fot. freepik.com

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest rekomendacja giełdowa. Zdecydowana większość z Was przynajmniej raz zdążyła już usłyszeć słowo rekomendacja giełdowa. Rekomendacja jest to publikowany okresowo dokument najczęściej autorstwa analityków domu lub biura maklerskiego, instytucji kredytowej czy innych firm. Głównym założeniem powstawania takich publikacji jest wsparcie inwestorów w ich decyzjach inwestycyjnych. Nie jest tajemnicą fakt, że rekomendacje giełdowe nie zawsze są trafne, należy tutaj wspomnieć o tym, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić, a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Definicja rekomendacji giełdowej jest w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

 

Publikacja musi zawierać:

  • wykaz autorów,
  • pełną datę publikacji materiału,
  • horyzont czasowy,
  • krąg adresatów,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • zapisy dotyczące zasad aktualizacji,
  • oraz analizę biznesu.

Ostatnia rekomendacja dla tej samej spółki była opublikowana 2012-03-21 00:00, gdzie ówczesna cena utrzymywała się na poziomie 8.41 PLN, z kolei cenę docelową ustalono wówczas na: 8.41 PLN. Biuro maklerskie wydało wtedy zalecenie sprzedaj

X

Spółka, której dotyczy rekomendacja

Firma rekomendująca

Data wystawienia rekomendacji

Zalecenia

Aktualny kurs

Cena docelowa

Najnowsza rekomendacja

TIM SA

Trigon DM SA

2021-12-02 00:00

kupuj

39.7

46.48

Ostatnia rekomendacja

TIM SA

Trigon DM SA

2012-03-21 00:00

sprzedaj

8.41

7.4


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk