• Odbierz prezent
 Czy warto sugerować się zaleceniami analityków? Co zalecają analitycy DM mBanku SA dla akcji GPW SA?
fot. freepik.com

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest rekomendacja. Rekomendacja jest to publikowany okresowo dokument najczęściej autorstwa biura lub domu maklerskiego,instytucji kredytowej czy niezależnego analityka. Publikacja taka powstaje głównie po to, aby pomóc akcjonariuszom dokonać jak najlepszych inwestycji. Nie jest kłamstwem to, że wystawione rekomendacje nie zawsze są trafne, należy tutaj wspomnieć o tym, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić, a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Definicja rekomendacji giełdowej mieści się w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Treść dokumentu musi zawierać:

  • zapis o autorze,
  • pełną datę sporządzenia materiału,
  • horyzont czasowy,
  • zapis dotyczący do kogo kierowany jest materiał,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • ustalone zasady aktualizacji,
  • analizę spółki.

W treści dokumentu głównymi aspektami, na które zwracają uwagę odbiorcy są cena docelowa oraz zalecenie autora.

Analiza rekomendacji biura maklerskiego DM mBanku SA dla spółki GPW SA

Analitycy domu maklerskiego DM mBanku SA, dnia 2022-01-17 00:00 wystawili rekomendację dla akcji GPW SA. Aktualny kurs akcji spółki utrzymuje się na poziomie 42.9 PLN, a cena docelowa jest ustalona na 44 PLN. Zespół sporządzający rekomendacje wystawił zalecenie trzymaj. Ostatnio wydana rekomendacja dla akcji tej samej spółki giełdowej została opublikowana 2020-12-08 00:00, gdzie ówczesna cena to 43.15 PLN, cenę docelową akcji ustalono wówczas na: 43.15 PLN. Zostało wtedy wydane zalecenie redukuj

 

X

Spółka, której dotyczy rekomendacja

Biuro Maklerskie

Data publikacji dokumentu

Zalecenia analityków

Aktualny kurs akcji

Kurs docelowy

Obecna rekomendacja

GPW SA

DM mBanku SA

2022-01-17 00:00

trzymaj

42.9

44

Wcześniejsza rekomendacja

GPW SA

DM mBanku SA

2020-12-08 00:00

redukuj

43.15

40.6


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk