• Odbierz prezent
500 plus

PortalSamorządowy.pl poinformował, że w poniedziałkowej rozmowie z portalem Polsat News prezydent Andrzej Duda wyraził swój stosunek do programu 500 plus w najbliższym czasie. Będzie apelował do osób, które sobie dobrze radzą finansowo, aby zrezygnowały ze swych świadczeń.

 

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda w siedzibie swojego sztabu wyborczego podpisał deklarację "Obronimy Polskę Plus", w której zobowiązał się, że jeżeli wygra wybory prezydenckie, wówczas nie dojdzie do likwidacji 500 plus i 13. emerytury oraz podwyższenia wieku emerytalnego.

W rozmowie z Polsat News prezydent został zapytany, czy Polskę stać na realizację jego poniedziałkowej deklaracji dotyczącej utrzymania wszystkich świadczeń socjalnych. Odpowiedział, że te programy spełniły oczekiwania społeczne. Prezydent nie zamierza rezygnować z programu 500 plus, co wyraził następującymi słowami: „Dzisiaj program 500 plus to jest taka materialna kotwica dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci, dlatego ja z taką mocą akcentuję - proszę państwa, możecie być państwo spokojni.” Dodał: „Ja nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie państwu to 500 plus odbierała, bo nie wolno tego zrobić, bo to fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny.”

Prezydent został także zapytany, czy dopuszcza możliwość, aby osoby najbardziej zamożne nie otrzymywały świadczenia 500 plus.

W odpowiedzi stwierdził: "Będę w takim razie apelował, aby nie pobierali. Jeżeli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, aby przynajmniej przez jakiś czas nie pobierał, jeśli będzie taka sytuacja. Apelował, ale nie zabierał.”


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk