• Sklep
  • Odbierz prezent
Czy układ harmoniczny odwróci trend na złocie? Analiza XAU/USD
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na złocie

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźne spadki na rynku złota. Kurs  XAU/USD mocno zanurkował w piątek, złoto przeceniło się w jeden dzień ponad 13$. obecny tydzień również rozpoczął się od spadków, wczoraj kurs złota spadł kolejne 9$.

Patrząc na sytuację techniczną, wykres może znajdować się w fali CD układu harmonicznego wewnętrznego. Docelowy poziom gdzie może pojawić się popyt, to mierzenie 78,6% lub 88.6%. Jak na razie nie widać sygnałów popytowych, najlepszym wyjściem jest po prostu poczekać na reakcję popytu na jednym ze współczynników Fibonacciego.

Wykres 1. Kurs złota - GOLD interwał H4

FXMAG surowce czy układ harmoniczny odwróci trend na złocie? analiza xau/usd złoto gold gold xau/usd złoto 1


 

Aby określić, który z poziomów jest silniejszy, należy wziąć także pod uwagę mierzenie zewnętrzne fali BC. Na poniższym screenie widać, że zewnętrzne mierzenie 161,8% wypada bliżej współczynnika 78,6%, dlatego należy wziąć pod uwagę strefę pomiędzy jednym, a drugim mierzeniem. Obszar zaznaczony kolorem zielonym stanowi więc kluczowe wsparcie dla notowań złota.

Wykres 2. Kurs złota - GOLD interwał H4

FXMAG surowce czy układ harmoniczny odwróci trend na złocie? analiza xau/usd złoto gold gold xau/usd złoto 2

Nie wiesz dlaczegowyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk