• Sklep
  • Odbierz prezent
Czy to koniec wzrostów notowań giełdowych indeksu Nasdaq? Wracamy do spadków na giełdach światowych

Początek czerwca jest wyjątkowo dobry dla amerykańskiej giełdy w tym także dla spółek technologicznych. Pięć kolejnych dni z białymi świecami, które pokonały 650 punktów jasno tego dowodzi. Warto jednak pamiętać, że każda akcja rodzi reakcję. Zeszłotygodniowe wzrosty przeskoczyły przez dwa ważne poziomy. Pierwszy to opór 7200 punktów, drugie to wsparcie 7300pkt.

Oba zostały zostawione jak bezludna wyspa bez weryfikacji czy retestu. Jeżeli aktualne szczyt 7550 punktów utrwali się, a formacja spadającej gwiazdy sugeruje, że tak, to wkrótce wartość NASDAQ może spaść do jednej z tych wartości.

Taki scenariusz znajduje potwierdzenie w mocno wykupionym wskaźniku stochastycznym

MACD broni się przed wejściem w obszar wartości dodatnich. To zmusza do zastanowienia czy ostatnie wzrosty można traktować jako korektę. Pięć dni wzrostów pokonało taka sama drogę jak ostatni impuls spadkowy, który ma swój początek na poziomie 7600 punktów. Powrót w te obszary to weryfikacja czy podaż nadal jest wystarczająco zdeterminowana aby sprowadzić wartość tego indeksu poniżej wsparcia 6950pkt. Odpowiedz na to pytanie stanie się jasna po przełamaniu pierwszej bariery podażowej czyli żółtej strefy 7300. Do tego czasu ilość scenariuszy mnoży się i dopiero kolejne dzienne świece pozwolą na ich selekcję.

Czy to koniec wzrostów na Nasdaq? - 1

Wykres ceny notowań giełdowych indeksu NASDAQ na interwale dziennym

Notowania: NASDAQ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NDX/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk