• Odbierz prezent
Czy to koniec wzrostów na giełdach? Oznaki końca hossy notowań giełdowych Dow Jones 30

Z amerykańskich indeksów uwagę w ostatnim czasie zwracać może Dow Jones. Na kontraktach na ten indeks pojawia się bardzo czytelna strefa oporowa w obrębie 26250 pkt.

Rynek przed tygodniem ją przekroczył,

ale na sesji wtorkowej podaż się uaktywniła, sprowadzając ten instrument ponownie pod opór. Takie zagranie często interpretowane jest też jako pułapka zastawiona na byki, której konsekwencją zwykle bywa rozwinięcie ruchu w przeciwnym kierunku.

Gotowa do użycia uniwersalna strategia trendowa. Czytaj więcej na temat Trend Trader tutaj!

Jeśli rozpatrujemy scenariusz rozbudowania większych rozmiarów korekty spadkowej, można się posłużyć jedną ze strategii automatycznych, zbudowaną na taki scenariusz. Jak widać na wykresie dziennym, sygnał do zajęcia pozycji w tym interwale jest już za nami.

Wykres dzienny notowań giełdowych indeksu DJ30
Wykres dzienny notowań giełdowych indeksu DJ30

Jeślim przyjrzymy się nieco bliżej sytuacji na tym instrumencie,

czyli z perspektywy wykresu H4, po wtorkowym zrzucie pojawia się konsolidacja. Już samo jej umiejscowienie (po ruchu spadkowym i powrocie pod opór) ma w tym miejscu negatywną wymowę. Jeśli doszłoby do jej opuszczenia dołem, czyli spadku poniżej poziomu 26100 pkt., byłoby to kolejne potwierdzenie przejmowania kontroli przez niedźwiedzie. Jak widać, także w tym interwale mamy już wygenerowanych kilka sygnałów sprzedaży ze strony automatycznej strategii.

Wykres notowań giełdowych indeksu DJ30 na interwale H4
Wykres notowań giełdowych indeksu DJ30 na interwale H4

Notowania: DOW JONES

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DJI/

Tomasz Gessner

Związany z rynkiem od 2001 roku. Pracował jako analityk rynków finansowych w domach maklerskich IDM, BDM oraz EFIX. Od 2006 komentator bieżącej sytuacji na Stooq, a obecnie także analityk w Exeria.com.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk