• Odbierz prezent
Czy to koniec wzrostów na Eurodolarze? Na wykresie EUR/USD dostrzegamy niebezpieczną zagrywkę

Kurs EUR/USD przyzwyczaił nas w ostatnim czasie do permanentnych wzrostów. Jednak chwila dekoncentracji oraz zbytnia pewność siebie rynkowych byków, może się okazać zgubna. Na rynkach finansowych zawsze należy zachować czujność.

Sytuacja na parze EUR/USD

Nie ma wątpliwości, że na kurs EUR/USD znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Od dna w połowie marca, obserwujemy strukturę coraz wyższych szczytów i dołków, charakterystycznych dla tendencji wzrostowej. Należy jednak mieć świadomość, że każdy trend się kiedyś kończy, a już przede wszystkich, co jakiś czas przerywany jest korektami. Obecnie mamy właśnie zalążek potencjalnego odwrotu na rynku Eurodolara.

Kurs EUR/USD- fałszywe wybicie z konsolidacji

Po przełamaniu poziomu 1,19 kurs EUR/USD ruszył mocno w górę, jednak w bardzo szybkim tempie został zgaszony i ponownie sprowadzony w zakres konsolidacji. Takie zagranie nazywamy fałszywym wybiciem, ponieważ wielu uczestników rynku otwiera pozycję w momencie wyjścia z konsolidacji. Powrót do niej jest dla nich wyjątkowo niekorzystną sytuacją. Rozegranie tego typu ma również na celu wybicie pozycji obronnych stop loss rynkowych niedźwiedzi, ponieważ to właśnie tam zazwyczaj są one intuicyjnie ustawiane. Kolejnym czynnikiem, który negatywnie wpływa na obecny obraz notowań kursu EUR/USD, jest wczorajsza świeca dzienna. Spadająca gwiazda, bo niej właśnie mowa, ma pro-spadkową wymowę. Jej umiejscowienie, na samym szczycie trendu wzrostowego, powinno być sygnałem ostrzegawczym dla rynkowych byków. Pierwszym potencjalnym targetem w razie scenariusza spadkowego, powinno być dla kursu EUR/USD dolne ograniczenie konsolidacji, czyli poziom 1,17.

 Wykres: Kurs EUR/USD (3 miesiące)

Wykres: Kurs EUR/USD (3 miesiące)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk