• Odbierz prezent
Czy to już czas na banki? Czy PKO BP i ING wygenerują sygnał kupna?
fot. freepik.com

Sektor bankowy jest pod silną presja podażową w związku z utrzymywaniem się niskich stóp procentowych i mniejszych wpływów spółek bankowych. WIG-banki testuje dołki z kwietnia i maja tego roku. Podobnie jak największe banki z WIG20. Być może jest to czas na przynajmniej chwilowe odbicie. Popatrzmy na wykresy.

Wybicie tego poziomu na PKO BP może zmienić tendencję

Po silnej przecenie z lutego i marca 2020, notowania PKO BP poruszają się w konsolidacji przez prawie 6 miesięcy. Od mniej więcej połowy lipca kurs tworzy sekwencję niższych szczytów i dołków w kształcie przypominającym klasyczną formację klina zniżkującego. Ponadto, cena obecnie testuje kolejny raz opór wynikający z wcześniejszych dołków. Przebicie poziomu oporu na 21.70 przy jednoczesnym wybiciu linii trendu i formacji klina może być sygnałem początku budowania się trendu wzrostowego. Trzeba jednak pamiętać, że w długim terminie obowiązuje ruch spadkowy, także ewentualne wzrosty mogą być ograniczone w swojej wielkości.

 Wykres 1. Notowania PKO BP, interwał dzienny

Wykres 1. Notowania PKO BP, interwał dzienny

Czytaj także:

ING z pierwszymi oznakami siły

Na wykresie ING również dominuje trend spadkowy ale możemy dopatrzeć się struktury coraz wyższych dołków z maja, początku sierpnia i września. Być może popyt zbiera siły na przynajmniej chwilowe odbicie do góry. Potwierdzeniem siły rynku byłoby przebicie linii trendu oraz poziomu oporu na 142 PLN. Przetestowanie tego poziomu od góry już jako wsparcia i formacja świecowa prowzrostowa mogłaby być sygnałem do kupna. Zasięg wzrostów póki co ograniczony do najbliższych szczytów na 152 i 165 PLN.

 Wykres 2. Notowania ING, interwał dzienny

Wykres 2. Notowania ING, interwał dzienny

Notowania: PKO Bank Polski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKO/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk