• Odbierz prezent
Czy to istotny opór na indeksie DAX?

Od połowy czerwca budowany jest obecny swing wzrostowy na DAXie. Początek impulsu wyznaczony został na poziomie cenowym 11500 punktów. Poprowadzona linia trendu wzrostowego obejmuje tylko notowania z ostatnich tygodni, gdyż w szerszym ujęciu możemy zaobserwować początek wzrostów z okresu luzowania gospodarek światowych. Wtedy to wycena niemieckiego indeksu DAX oscylowała wyraźnie poniżej psychologicznej bariery 10 000 punktów. Cała wyprzedaż związana z zagrożeniem epidemicznym została praktycznie odrobiona, a rynek utrzymuje pozytywny sentyment od kilkunastu tygodni.

Czy To Istotny Opór Na DAXie? - 1

Indeks DAX H4

W obecnym tygodni widzimy próbę ukształtowania wierzchołka. Poziom oporu oparty na zewnętrznym współczynniku 127,2% fibo został wybroniony przez sprzedających. Zakres cenowy wskazywanej strefy podażowej to 13270 punktów. Pierwsza reakcja jest dość mało dynamiczna i dużym prawdopodobieństwem zobaczymy kolejne podejście notowań w te rejony. Przygotowane mamy targety spadkowe w przypadku realizacji scenariuszy korekcyjnych. Na początek warto zwrócić uwagę na linię trendu wzrostowego, która może być w dalszym ciągu utrzymywana. W kolejny etapie dokonujemy pomiaru największej korekty spadkowej, który wskazuje nam strefę popytową po kursie 12 650 punktów.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk