• Odbierz prezent
Czy to dobry moment do sprzedaży funta (GBP)?

Ostatnie kilka tygodni na wykresie kursu funta wobec dolara (GBP/USD) przynosi mieszany sentyment. Skala wahań od połowy czerwca wyniosła blisko 600 pipsów co jest dość przyzwoitym wynikiem. Bazujemy tu bowiem na maksimum z 10 czerwca po kursie 1,2820 oraz na minimum z 29 czerwca po kursie 1,2250.

Przedział wahań został więc wyznaczony w przeciągu kilkunastu sesji, a lipcowe notowania przynoszą odreagowanie i umocnienie brytyjskiego funta. Bazując na wartościach procentowych, w obecnym miesiącu kurs odrobił już 80% spadków z czerwca.

wykres notowań funta (GBP)GBPUSD H4

Ciekawy scenariusz rozgrywany jest obecnie na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to poziom wynikający z układu harmonicznego Leonarda, na którym opiera się to wsparcie. W godzinach porannych widzimy pierwsze próby wybicia strefy podażowej, które na tą chwilę zostały wybronione.
Obecnie warto poczekać do pełnego zamknięcia świecy 4-godzinowej, która może warunkować sentyment na wtorkowego popołudnie. Elementem pomocnym do wyceny kierunku Kabla może być również sentyment na głównej parze walutowej, a więc EURUSD.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk