• Odbierz prezent
Czy to będzie okres dominacji PLN-a? Kurs USDPLN w okolicach 3,85. Poziomy 3,68 złotego w zasięgu
fot. freepik.com

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 3-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 000 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych po kursie 3,6800. Ostatni tydzień lutego upłynął jednak pod znakiem wyraźnej dominacji amerykańskiej waluty. Widoczny swing wzrostowy kształtowany był bowiem na przełomie lutego i marca.

Czy To Będzie Okres Dominacji PLN-A? Kurs USDPLN w okolicach 3,85. Poziomy 3,68 w zasięgu  - 1

USDPLN H3

Od kilku sesji notowania USDPLN poruszają się we względnej konsolidacji. Zmienność wyraźnie osłabła i żadna z pary waluty nie dominuje w tym okresie. W ramach technicznych mierzeń, wyznaczamy najbliższą strefę popytową. W celu wykorzystujemy zależność OneToOne oraz klasyczny współczynnik 50% z całego swingu wzrostowego. Analizowane wsparcie to poziom cenowy 3,7830.


Orbex

Założony w 2011 roku Orbex powstał z misją odpowiedzialnego służenia swoim inwestorom. Jako lider rynku w zakresie innowacji i obsługi klienta, Orbex oferuje swoim inwestorom bardzo konkurencyjne warunki handlowe, z szybką realizacją zleceń poniżej 0,03 sekundy i spreadami zaczynającymi się od 0,0 pipsów. Orbex jest nie tylko zaufanym i wielokrotnie nagradzanym brokerem, ale jest również licencjonowany przez CySec i zarejestrowany w kilka organów, w tym FCA, BaFin i MiFID.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk