• Odbierz prezent
Czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech?

W tym artykule:

  • Znajdziesz przegląd spółek covidowych, które w przyszłości mogą zawojować rynek
  • Dowiesz się w co inwestować w kontekście producentów szczepionek oraz poznasz notowania giełdowe i argumenty "za i przeciw" dla każdej z propozycji

 

Technologiczny wyścig, który miał wyłonić lidera rynku szczepionek, wyniósł małe spółki covidowe do niewyobrażalnych poziomów. Gdy pandemia trwa w najlepsze, część inwestorów doszła do wniosku, że najważniejsze miejsca zostały już obsadzone i nie ma szans, by znaleźć spółkę, która w najbliższym czasie osiągnie podobne wyniki. Czy to faktycznie koniec możliwości inwestycyjnych w branży? 

Mutacje COVID-19 stwarzają okazje dla niewielkich firm

Podczas gdy społeczeństwo ze zniecierpliwieniem wyczekuje końca obostrzeń, na świecie szaleje wariant Delta i nie zanosi się na to, by koronawirus, jak i jego ewentualne mutacje, w najbliższym czasie miały przestać stymulować branżę biotechnologiczną. Szacuje się, że w ciągu trzech nadchodzących lat, rynek producentów szczepionek na najpopularniejszą dzisiaj chorobę układu oddechowego, przekroczy 25 miliardów dolarów.

Rynek pełen jest spółek, które marzą o wzroście notowań giełdowych

U stóp walczących o najwyższe laury gigantów Big Pharma, plączą się małe przedsiębiorstwa, marzące o wygraniu loterii, która zwielokrotniła kapitalizację nieznanej wcześniej Moderny. Od stycznia 2019 roku, wartość spółki na giełdzie wzrosła z maksymalnie 9 do ponad 100 miliardów dolarów, a wisienką na torcie jest świeże ogłoszenie włączenia jej do indeksu S&P 500.

 

W ten sposób, Moderna, przynajmniej na papierze, dołącza do biotechnologicznych tuzów, gdzie jak równy z równym, będzie potykać się z Pfizerem czy Johnson&Johnson. Wielki sukces nie wyklucza jednak kolejnych i tak w Modernie, jak i w innych, dużych spółkach z segmentu, wciąż może tkwić pewien potencjał. 

Spółki covidowe Pfizera i Moderny wciąż mogą mieć szanse na nową hossę

Listę potencjalnie wartościowych producentów szczepionek warto podzielić na dwie grupy — firm, które już teraz funkcjonują w świadomości opinii publicznej jako branżowi faworyci i czarnych koni giełdy, które wkrótce mogą szybko zyskać na wartości.

Pfizer Inc

Symbol NYSE: PFE
Cena akcji $40$
Kapitalizacja rynkowa $223.6 mld
Ilość akcji w obrocie 5.6 mld
Procent pozycji krótkich 1.13%

Notowany na New York Stock Exchange Pfizer należy do wąskiego grona gigantów farmacji. Koncern zajmuje się opracowaniem, produkcją oraz dystrybucją leków i szczepionek z szerokiego zakresu schorzeń, świadcząc usługi szpitalom, klinikom, firmom farmaceutycznym, a nawet agencjom rządowym. Jego współpraca z firmą BioNTech doprowadziła do powstania jednej z najważniejszych szczepionek na SARS-CoV19.

Pozycja firmy i rola odegrana podczas pandemii nie przyczyniły się do istotnego wzrostu ceny na giełdzie i wciąż wymienia się ją liście instrumentów niedowartościowanych.

Pandemia, która pomogła wielu spółkom biotechnologicznym, dla Pfizera nie była specjalnie łaskawa. Notowania giełdowe wciąż znajdują się w obszarze nakreślonym jeszcze przed pojawieniem się pacjenta zero. Aktualnie, rynek po raz piąty testuje rejon konsensusu popytu i podaży, osiągniętego między połową 2018 i 2019 roku. Jeśli dojdzie do jego akceptacji, może stanowić to dodatkowy sygnał do wzrostu.

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 1

 Źródło: Tradingview.com

Pfizer osiąga zadowalające wyniki sprzedażowe, jednak potencjał dotyczący podobnych wyników w przyszłości jest w gruncie rzeczy nieznany.

Sytuacja koncernów farmaceutycznych, na chwilę obecną jest także powiązana z polityką, dzięki której ich preparaty dopuszcza się do użytku warunkowo, ze względu na kryzysową sytuację. Koniunktura na rynku szczepionek to sprawa dość delikatna, co stawia pod znakiem zapytania nie tylko przyszłe zyski Pfizera, ale i reszty "spółek covidowych".

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 2

Warto kupić, ponieważ:

• Współpraca Pfizera z BioNTech dała światu jedną z najskuteczniejszych szczepionek na koronawirusa
• To wciąż jedna z najważniejszych firm w branży, jednocześnie dość surowo traktowana przez inwestorów

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 3

Nie warto inwestować, bo:

• Potencjał dotyczący przyszłych mutacji SARS CoV19, które generowałyby popyt na kolejne szczepionki, wciąż jest wielką niewiadomą.
• Nie znamy przyszłego zapotrzebowania na kolejne dawki istniejących preparatów
• W ciągu ostatnich 3 miesięcy, na rynku Pfizera zarejestrowano stosunkowo duże zlecenie sprzedaży, złożone przez jednego uczestnika. Wielkość pozycji to 2,5 tysiąca akcji i w przybliżeniu - 102 tysiące dolarów
• Aktualnie, rynek testuje stary, wyższy zakres cenowy i znajduje się dość wysoko powyżej ceny średniej

Moderna

Moderna w ciągu dwóch ostatnich lat zdołała zyskać na wartości niemal dwudziestokrotnie i w oczach niektórych jest dziś tylko przegapioną okazją. Pierwszym argumentem za tym, że ten pociąg jeszcze nie odjechał, są potencjalne, przyszłe mutacje koronawirusa.

Drugim, ważniejszym — fakt, iż spółkę może czekać świetlana przyszłość poza pandemicznym polem bitwy.
Zarząd firmy zapowiada, że prace nad szczepionkami są dla niej jedynie wstępem do prac nad technologią mRNA, która może być wykorzystana do wielu różnych celów — w tym, do leczenia nowotworów złośliwych, wirusa HIV i rzadkich schorzeń genetycznych.

Symbol NASDAQ: MRNA
Cena akcji $247$
Kapitalizacja rynkowa $94.42 mld
Ilość akcji w obrocie 401.53 mln
Procent pozycji krótkich 3.10%

Niepewna przyszłość Moderny

Biorąc jednak pod uwagę obecne wyniki — Moderna bardzo często określana jest jako wielokrotnie przewartościowana. Portal Seekingalpha przewiduje, że już po zakończeniu pandemii, firmę może czekać ciężki finansowo okres. Powodem, dla którego w ogóle znalazła się ona w tym zestawieniu, jest więc tylko i wyłącznie możliwe przetrwanie poza rynkiem szczepionek i potencjał do inwestycji długoterminowych.

2021 jest rokiem eskalacji hossy na rynku Moderny. Od stycznia, cena jednej akcji firmy wzrosła ponad dwukrotnie i znajduje się znacznie powyżej ceny średniej. Biorąc to pod uwagę, obecny moment jest raczej nie najlepszym na zakup akcji Moderny.

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 4

 Źródło: Tradingview.com

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 5

Warto kupić, ponieważ:

• mRNA to interesująca technologia i o ile zostanie z powodzeniem zaimplementowana w planowanych projektach, cena, po prawdopodobnej korekcie na rynku, może być okazyjna

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 6

Nie warto inwestować, bo:

• Cena spółki powszechnie określana jest jako wielokrotnie zbyt wysoka w porównaniu do wyników firmy

Inwestycje długoterminowe - notowania giełdowe spółek z ambicjami

Vaxart

Spółka biotechnologiczna z siedzibą w Kalifornii, pracująca nad białkowymi szczepionkami, które miałyby wywoływać zamierzony efekt już po pierwszej dawce. Dodatkowym atutem potencjalnego produktu Vaxart jest fakt, iż byłby on podawany doustnie w formie tabletek.

Symbol NASDAQ: VXRT
Cena akcji $6.7
Kapitalizacja rynkowa $825 mln
Ilość akcji w obrocie 122.27 mln
Procent pozycji krótkich 19.40%

Oprócz szczepionek na SARS-CoV-2, które pomyślnie przeszły pierwszy etap badań klinicznych (drugi etap ma odbyć się jeszcze w tym roku), firma pracuje nad szczepionkami m.in. na grypę sezonową i raka szyjki macicy.

Vaxart należy do spółek, które pamiętają jeszcze różowe lata siedemdziesiąte i miewały zdecydowanie lepsze okresy. Obecnie, jej cena znajduje się na jednym z najniższych poziomów w niemal pięćdziesięcioletniej historii.

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 7

 Źródło: Tradingview.com

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 8

Warto kupić, ponieważ:

• Proponuje innowacyjny produkt
• Należy do grona tanich spółek z potencjałem do odzyskania choć części dawnej świetności
• Wysoki short interest może pomóc ewentualnym wzrostom

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 9

Nie warto inwestować, bo:

• To wciąż niewielka spółka z planami, które mogą spełznąć na niczym
• Na pierwszy rzut oka, wykres Vaxart zdaje się dotyczyć dużej niegdyś spółki biotechnologicznej, która nie wytrzymała presji konkurencji i od 2006 roku znajduje się na wyboistej drodze do końcowego bankructwa

Novavax

Obok, Moderny, jedna z droższych spółek covidowych w zestawieniu, założona już w 1987 roku. Novavax zajmuje się wytwarzaniem szczepionek przeciw chorobom zakaźnym.

Symbol NASDAQ: NVAX
Cena akcji $178
Kapitalizacja rynkowa $13.64 mld
Ilość akcji w obrocie 74,08 mln
Procent pozycji krótkich 8.21%

Spółka dysponuje kilkoma produktami, znajdującymi się w zaawansowanych fazach testów, jak NanoFlu — szczepionka przeciw grypie sezonowej (3 etap testów klinicznych) i NVX-CoV2373 - szczepionka na koronawirusa, także na trzecim etapie badań.

Od końca lat dziewięćdziesiątych, handel na rynku NVX odbywa się głównie w zakresie 28.63-167.81$. Poziomy skrajne, w okolicach 250-325$ były testowane w latach 2001, 2015 i 2021. Pandemia koronawirusa może być czynnikiem, który zadecyduje, czy akcje spółki wrócą do głównego balansu, czy zagrzeją miejsce w obszarze 150-325$, by kontynuować wzrost.

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 10

 Źródło: Tradingview.com

W dotychczasowych badaniach szczepionka od Novavax wykazywała się skutecznością na poziomie 96% w ochronie przed oryginalnym wariantem wirusa. Przy testach dotyczących wariantów z RPA oraz Wielkiej Brytanii, skuteczność spadła do 55 i 86%. Mimo solidnego zaplecza preparat nie uzyskał jeszcze zgody na warunkowy użytek (co może zmienić się w najbliższych miesiącach).
Jednakże, na początku maja 2021 roku, spółka podpisała umowę, w związku z którą ma dostarczyć około 350 milionów dawek do krajów rozwijających się — to głównie tutaj portal the Motley Fool upatrywał szans na argumentację zakupu akcji.

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 11

Warto kupić, ponieważ:

• Zgoda od FDA na szczepienia preparatem Novavaxu może być kwestią czasu. CEO firmy, w rozmowie z New Delhi Television stwierdził 30 czerwca, że akceptacja może zostać uzyskana w ciągu 2 najbliższych miesięcy
• Obok preparatów chroniących przed koronawirusem, spółka ma w zanadrzu szczepionki przeciw grypie sezonowej i inne środki — także w zaawansowanej fazie badań

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 12

Nie warto inwestować, bo:

• Ze względu na niedawny test i odrzucenie wyższych poziomów, spółka równie dobrze może szykować się do powrotu do balansu — o ile spadki nie zostaną zatrzymane przez ważne dane fundamentalne

Ocugen

Symbol NASDAQ: OCGN
Cena akcji $6.7
Kapitalizacja rynkowa $825 mln
Ilość akcji w obrocie 198.2 mln
Procent pozycji krótkich 25.2%

Firma, która teoretycznie znajduje się poza kręgiem producentów szczepionek przeciw koronawirusowi. Ocugen, z siedzibą w Pensylwanii, to spółka pracująca nad tworzeniem terapii genowych leczących ślepotę. Ważny jest jednak fakt, iż nawiązała ona współpracę z firmą Bharat Biotech, którego szczepionka na COVID-19 została dopuszczona do użytku na rynku w Indiach. Ocugen ma pomóc firmie w uzyskaniu pozwolenia na dystrybucję produktu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Od momentu wejścia na giełdę, na rynku OCGN panuje sześcioletnia bessa. 

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 13

Źródło: Tradingview.com

Nie obyło się jednak bez zawirowań. Po początkowej euforii na giełdzie, wywołanej wiarą w warunkowe dopuszczenie szczepionki, która pozwoliła cenie OCGN wzrosnąć ponad trzykrotnie, nastroje uległy zmianie. Ocugen uzyskał odpowiedź od FDA i oznajmił, że rezygnuje z planów uzyskania warunkowej autoryzacji. O co więc całe zamieszanie?

FDA zasugerowała, że lepszym rozwiązaniem będzie wnioskowanie o pełną autoryzację

Firma wciąż stara się więc o prawa do dystrybucji produktu, z tym że zamiast oczekiwać autoryzacji warunkowej, walczy o pełne poparcie FDA. Ponadto, celuje także w rynek kanadyjski.

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 14

Warto kupić, ponieważ:

• To jedna z tańszych spółek działających w branży o ogromnym potencjale
• Współpracuje przy szczepionce Covaxin,
• Mimo dużej wartości opcjonalnej, to rynek o jednym z najwyższych współczynników pozycji krótkich, jakie aktualnie znajdziemy
• Pełna autoryzacja Covaxin od FDA i wejście na rynek kanadyjski mogą wysłać cenę spółki znacznie wyżej

FXMAG akcje czy te spółki covidowe to przyszli giganci branży biotech? spółki covidowe, spółki, inwestycje w akcje, notowania giełdowe, akcje, hossa, covid-19, spółki biotechnologiczne, spółka biotechnologiczna, sektor biotechnologiczny, inwestycje w akcje, w co inwestować, jak znaleźć tanie spółki, akcje spółek giełdowych, cfd na akcje, moderna, pfizer, technologie, rozwój technologiczny, biontech, covaxin, wielki reset, wielki reset klaus schwab, jak inwestować w akcje, akcje zagraniczne, inwestowanie w akcje zagraniczne, pfizer szczepionka, szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid kiedy, vaxart, novavax, novavax produkcja szczepionek, szczepionki novavax, novavax szczepionka, novavax szczepienia, ocugen, fda, rynek akcyjny, rynek akcji, rynki zagraniczne, rynki zagraniczne analiza, w co inwestować, inwestorzy, spółki, akcje groszowe, inwestycje długoterminowe 15

Nie warto inwestować, bo:

• Pandemia koronawirusa już raz pomogła firmie zyskać na wartości — przed nią, Ocugen przez długi czas należał do grona akcji groszowych
• Wzrosty z ostatniego roku niekoniecznie są dobrze argumentowane - przyszłość Covaxin wciąż jest nieznana

To dopiero początek dla segmentu Biotech

Pandemia koronawirusa, szczęśliwym dla spółek biotechnologicznych, trafem, zbiega się z intensyfikacją prac nad transformacją świata w myśl filozofii Wielkiego Resetu. Istnieją spore szanse na to, że obecny kryzys wyłoni spółki, które w realiach po pandemii będą pełnić funkcję liderów branży. Eksperymentacja i świeże pomysły jako motywy przewodnie rywalizacji w segmencie Biotech, mają pozostać aktualne jeszcze długie lata po wyleczeniu ostatniego z pacjentów.


Maciej Halikowski

Trader detaliczny, który spekulację rozpoczął w 2012 roku na Betfair.W handlu łączy Auction Market Theory, prace Wyckoffa i analizę przepływu zleceń. Zwolennik minimalizacji znaczenia psychologii w tradingu. Prywatnie pasjonat produkcji muzycznej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk