• Odbierz prezent
Czy rzeczywiście zapowiada się spokojna sesja na kontraktach na WIG20?

Pozytywne nastroje wykazywane wczoraj na rynkach globalnych, zwłaszcza zachodnioeuropejskich, istotnie wsparły przypływ sentymentu dla krajowych akcji. Wśród spółek indeksu bazowego zwyżkowała większość notowanych podmiotów, bardzo dobry dzień zaliczyły akcje CCC po publikacji szacunkowego wyniku EBITDA za II kw, znacznie mniejszego licząc r/r, ale jednak dodatniego.

Wzrosty odnotowały także spółki energetyczne, operatorzy telekomunikacyjni i największe banki z głównymi udziałami SP. Na wykresie dziennym FW20 notowania odbijają od podstawy kilkutygodniowej konsolidacji, jej górna granica to 1855 pkt. Jednocześnie na bazie wcześniejszych oraz ostatnich ekstremów cenowych można wyodrębnić kilkumiesięczny kanał wzrostowy. Kurs powrócił wybił się ponad przebieg średniej 15-sesyjnej. Z lokalnego klina wybija się wskaźnik RSI, MACD jeszcze jest poniżej linii sygnalnej.

Na diagramie 60-min widać, że wczorajszy optymizm znalazł ujście głównie w pierwszej godzinie notowań po otwarciu rynku kasowego. W dalszej części aż do zamknięcia kurs FW20 raczej zachowywał się stabilnie. Ale też potwierdziły się wykazywane wcześniej pozytywne dywergencje. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Zwracamy uwagę na niepracujące dziś giełdy w US. W dzisiejszym kalendarium warto nadmienić o odczytach wskaźników PMI sektorów usług dla głównych gospodarek. W odniesieniu do wczorajszych publikacji pozytywne zaskoczyły dane z amerykańskiego rynku pracy wykazujące silniejszy przyrost etatów oraz niższą stopę bezrobocia od prognoz. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Czy rzeczywiście zapowiada się spokojna sesja na kontraktach na WIG20? - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk