• Odbierz prezent
regulacje krypto
Z artykułu dowiesz się:

- Jaka jest opinia Capital.com

Regulacje na rynku kryptowalut są potrzebne, by sprostać rosnącemu popytowi wśród inwestorów indywidualnych – komentuje Capital.com

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami, zarówno wśród inwestorów detalicznych i instytucjonalnych, należy podjąć odpowiednie działanie, by ograniczyć zmienność rynku oraz chronić inwestorów, przekazuje firma fintech Capital.com

 

Capital.com o rynku kryptowalut

Ostatnie badanie 400 instytucji finansowych, przeprowadzone przez Thomson Reuters, wykazało, że jedna na pięć z nich rozważa handel na kryptowalutach, w odpowiedzi na rosnący popyt wśród inwestorów. Badanie wykazało, że zainteresowanie detalistów kupnem i sprzedażą kryptowalut utrzymuje się na wysokim poziomie po tym, jak rynek zyskał ponad 1,200% w 2017 roku.1 Jednakże, Ivan Gowan, CEO w Capial.com, sądzi, że problemy regulacyjne należy rozwiązać, jeśli rynek kryptowalut zostanie w pełni objęty przez sektor usług finansowych.

Ivan komentuje: Odkrycia te pokazują, że zmienia się percepcja kryptowalut, utwierdza nas to w tym, że popyt konsumentów na cyfrowe waluty jest traktowany poważnie. Wiele instytucji finansowych takich jak Goldman Sachs odstąpiło od jawnego potępiania rynku i ostrożnie szuka sposobów na lepsze zaspokojenie potrzeb swoich klientów poprzez swoje uczestnictwo w nim”.

Obawy ze strony organów nadzoru nad zastosowaniami i wpływem walut cyfrowych pozostają jednak wciąż powszechne, i te pytania muszą znaleźć odpowiedź, jeśli mamy zobaczyć całkowitą akceptację tradycyjnego sektora usług finansowych. Krytptowaluty są wciąż postrzegane jako ryzykowna inwestycja przez wielu traderów instytucjonalnych, ponieważ ich ceny zmieniają się gwałtownie, w mediach rozprzestrzeniają się coraz to nowsze historie o korupcji na tym rynku. Facebook i Google ostatnio podjęły kroki, w celu zakazu reklamowania ICO na swoich platformach, utrzymuje się lęk przed wykorzystaniem wirtualnych walut w dark webie”.

Jednakże, niektórzy wielcy inwestorzy venture z Doliny Krzemowej, wspierają obecnie kryptowalutowe innowacje, inwestują znaczące sumy w usługi prawne, by upewnić się, że funkcjonują w legalnym środowisku. Coraz częściej, zauważamy, że wiodące organy regulacyjne, takie jak FINMA i Gibraltar Financial Services Commission, przyjmują tę innowację, wydając wytyczne i ramy firmom, które chcą wydać ICO, aby zapewnić, że robią to w sposób odpowiedzialny i skuteczny. Mniejsi inwestorzy, którzy mogą być wyłączenii z inwestowania w giełdę technologiczną jak Netlfix, czy Facebook, mogą zyskać fantastyczne okazje dzięki kryptowalutom, biorąc udział w ICO lub kiedy waluta pojawi się na liście giełdy.

Ponadto, transparentność na rynku kryptowalut znacząco się poprawia, co jeszcze bardziej zwiększa zaufanie wśród społeczności inwestorów. Ostatnio, powstało kilka przedsiębiorstw, które specjalizują się w sprawdzaniu blockchain Bitcoina i innych kryptowalut, w celu ustalenia, czy te mogą potencjalnie zostać wykorzystane do nielegalnych transakcji w dark webie”.

Ivan podsumowuje: Kryptowaluty przypominają obecnie coś w stylu scenariusza Dzikiego Zachodu. Jednakże, jesteśmy również na wczesnym etapie tego, co stanie się transformacyjną klasą aktywów, ponieważ innowacyjna technologia i rosnąca wartoś pozostają niezwykle atrakcyjne dla inwestorów detalicznych. To od regulatorów, instytucji finansowych i liderów branży zależy, czy te obiecujące technologie staną się bardziej dostępne i kompatybilne ze światem, w którym żyjemy. Rozsądne regulacje i większa transparentność, zmniejszy zmienność, stworzy bezpieczny trading, umożliwiając inwestorom czerpanie korzyści z tego ekscytującego rynku”.

 

O Capital.com:

Capital.com jest start-upem Fintech, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w uczeniu maszynowym i sztuczną inteligencję, aby zapewnić najwyższą jakość transakcji. Dzięki inwestycji w wysokości 25 milionów dolarów amerykańskich i rosnącej bazie klientów, Capital.com ma obecnie 17 000 aktywnych użytkowników dziennie.

Capital.com posiada biura w Limassol na Cyprze, Londynie w UK, Gibraltarze, Mińsku na Białorusi. Firma oferuje rozwiązania technologiczne w środowisku transakcyjnym, w tym aplikację Capital.com o tej samej nazwie i dodatkową aplikację edukacyjną Investmate.

Firma jest licencjonowana przez CySEC, nr licencji 319/17. Trading jest ryzykowny I możesz stracić cały zainwestowany kapitał.

 

 

Tłumaczenie: Tactful regulation of cryptocurrencies is needed to meet the burgeoning demand of retail investors, says Capital.com

 


Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk