• Odbierz prezent
Czy PLN przełamie wsparcie? Kurs dolara (USD/PLN) nadal w trendzie spadkowym!
Z artykułu dowiesz się:

  • jak kształtuje się kurs USD/PLN,
  • kiedy możemy spodziewać się zmiany trendu. 

Polski złoty kolejny tydzień umacnia się w relacji do USD. Proces ten można obserwować na interwale tygodniowym, gdzie siódmy raz z rzędu świeca koloru czarnego może pojawić się na wykresie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Dodatkowo ten tydzień przynosi przełamanie wsparcia 3.65. Na przestrzeni ostatnich lat tworzyły się tutaj ważne dołki, które były początkami fal wzrostowych o długości 15-20 groszy. Jeżeli do piątku nic się nie zmieni, to należy uznać, że niebieska przerywana linii przeszła do historii. A co mogłoby ulec zmianie? Cena Close z bieżącej tygodniowej świecy mogłaby powrócić powyżej 3.65, co zostawiłoby dolny cień. Można by wtedy odnieść wrażenie, że posiadacze długich pozycji jednak wyrazili zainteresowanie wsparciem. Dodajmy do tego mocno wyprzedanego Stochastica i pozytywną dywergencję na MACD. To umotywowałoby pojawienie się białej świecy a może nawet korekty, sięgającej oporu 3.77.

Alternatywa to spadki w stronę 3.52 a może nawet 3.50. Tworzy to strefę wsparcia, która mogłaby na chwile wyhamować deprecjację USD.

Nie pozostaje nic innego jak biernie czekać na koniec tygodnia lub przejść na niższe interwały i tam szukać miejsc dla swoich zleceń.

Czy PLN przełamie wsparcie? - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk