• Odbierz prezent
Czy PiS pomaga giełdzie?

Silna, rozwijająca się gospodarka to duma niejednej partii rządzącej i ogromny argument dla wyborców do ponownego zagłosowania na swoich faworytów. Im lepiej wygląda gospodarka, tym większy komfort życia powinni czerpać z niej obywatele. Czy za dobrą koniunkturą i wyborczymi sukcesami stoi również sukces Giełdy Papierów Wartościowych? Za rządów, której partii polska giełda rozwijała się najszybciej? 

Od przełomowego dla Polski 1989 roku, do wznowienia działań Giełdy Papierów Wartościowych upłynęły 2 lata (pierwsze sesja odbyła się 16 kwietnia 1991 roku, w której udział wzięło 7 domów maklerskich a notowanych było 5 podmiotów). Pierwsze w pełni demokratyczne wybory odbyły się w 1991 roku i od tego czasu Polską rządziło 14 premierów, 5 prezydentów, a u władzy było 8 ugrupowań, z których oczywiście większość musiało borykać się z koniecznością tworzenia koalicji (Porozumienie Centrum, PSL, UD, SdRP, AWS, SLD, PiS, PO).

FXMAG akcje czy pis pomaga giełdzie? pis premierzy polski rząd gpw 1

 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk