• Odbierz prezent
Czy KGHM wypełni prognozowany zasięg spadków? Gdzie szukać miejsca na kupno miedziaka?

Na początku września w jednym z artykułów przedstawialiśmy możliwą korektę na akcjach KGHM. Wynikała ona z obserwacji wykresu i ciekawej zależności, że ilekroć cena wybijała poziom 130 PLN następowała potem korekta spadkowa. Tak jest i tym razem.

Poziom 140 PLN zbyt silny dla giełdowych byków

Cena KGHM spędziła ponad miesiąc konsolidując się pod poziomem 140 PLN. Jak się okazało, odbyła się dystrybucja akcji, co doprowadziło do silnych spadków. Obecne poziomy cenowe to okolice 116 PLN. I to może być nie koniec przeceny. Historia 3 poprzednich przypadków pokazuje, że spadki po odpadnięciu od odporu wynosiły minimum 30%. To daje jeszcze miejsce na zniżkę notowań.

Pierwsze ciekawe miejsce do kupna to okolice 112 PLN. Poziom ten wynika z reakcji ceny w przeszłości. Wcześniej działał on jako opór dla ceny, a po jego przebiciu podczas lipcowego rajdu będzie stanowił miejsce obrony przed dalszymi spadkami.

Bardziej atrakcyjna strefa do kupna akcji znajduje się jednak niżej. To okrągły poziom 100 PLN. To również miejsce wcześniejszej reakcji ceny. Poza tym wypełnia zasięg spadków, o których mowa powyżej.

Także nie pozostaje nic innego jak poczekać na lepszą cenę do kupna KGHM. Trzeba pamiętać, że wycena akcji spółki jest uzależniona od notowań miedzi i srebra, więc wpływ na nią będzie miała sytuacja ogólnorynkowa i gospodarcza na świecie.

 Wykres 1. Notowania KGHM, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Notowania KGHM, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk