• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Czy niemiecki indeks giełdowy DAX utrzyma trend spadkowy?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie DAX

Obecny tydzień na niemieckim indeksie giełdowym DAX  rozpoczął się od korekty wzrostowej. Pomimo wyraźnego odreagowania, indeks cały czas jest pod presją sprzedających. Należy więc pamiętać, że w długim terminie trend cały czas jest spadkowy.


Patrząc na interwał D1, indeks w ostatnim tygodniu znalazł się na najniższych poziomach w tym roku, potwierdza więc to przewagę podaży. Aktualnie kurs testuje od dołu bardzo szeroką strefę oporową. Dopiero wyjście powyżej górnego ograniczenia strefy może zmienić tendencję na wzrostową. Jak na razie celem dla sprzedających może być nawet poziom 10 800pkt.

Wykres 1. Indeks giełdowy DAX interwał D1

FXMAG indeksy czy niemiecki indeks giełdowy dax utrzyma trend spadkowy? dax dax dax de30 giełda indeksy 1

 

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy - M30, tutaj kurs znajduje się w fazie korekcyjnej - wybity został lokalny układ Overbalance, który w ubiegłym tygodniu trzymał trend spadkowy. Z perspektywy metodologii Overbalance, o powrocie do spadku możemy mówić w momencie powrotu poniżej 11 565 pkt. W przypadku, jeżeli utrzyma się dziś tendencja wzrostowa, warto szukać reakcji podaży przy współczynniku 50% Fibonacciego, gdzie znajdują się także dołki z 11 września.

Wykres 2. Indeks giełdowy DAX interwał M30

FXMAG indeksy czy niemiecki indeks giełdowy dax utrzyma trend spadkowy? dax dax dax de30 giełda indeksy 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk