• Sklep
  • Odbierz prezent
Czy niemiecka giełda podniesie się z kolan? Analiza indeksu giełdowego DAX po silnych spadkach
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na niemieckim indeksie Dax

Pomimo, że w ubiegłym tygodniu, na niemieckim indeksie giełdowym nie było widać paniki, to z dnia na dzień DAX wyraźnie tracił. Ostatecznie tydzień zamknął się na ponad 3% minusie. Co dalej, czy to początek głębszych spadków a może jedynie chwilowa przecena?

FXMAG indeksy czy niemiecka giełda podniesie się z kolan? analiza indeksu giełdowego dax po silnych spadkach dax dax dax de30 giełda indeksy giełdowe 1

źródło: investing


Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, cały czas “straszy” szeroka formacja głowy z ramionami (RGR), pochodząca z klasycznej analizy technicznej, jest to struktura zapowiadająca odwrócenie trendu (zobacz poprzednią analizę Daxa).Należy jednak pamiętać, że sygnał sprzedaży pojawi się w momencie wybicia dołem strefy wsparcia przy 11 750 pkt.

Wykres 1. Indeks giełdowy DAX interwał W1

FXMAG indeksy czy niemiecka giełda podniesie się z kolan? analiza indeksu giełdowego dax po silnych spadkach dax dax dax de30 giełda indeksy giełdowe 2

 

Jeżeli chodzi o niższy przedział czasowy D1, warto zwrócić uwagę, że we wspomnianej strefie wsparcia wypada także szeroka geometria - równość odcinków spadkowych, zaznaczona prostokątami. Oporem pozostaje strefa przy 12 100pkt, dopiero jej pokonanie otworzy drogę do większego odreagowania wzrostowego.

Wykres 2. Indeks giełdowy DAX interwał D1

FXMAG indeksy czy niemiecka giełda podniesie się z kolan? analiza indeksu giełdowego dax po silnych spadkach dax dax dax de30 giełda indeksy giełdowe 3

 

Spójrzmy również na sytuację na dużo niższym interwale - M30, tutaj wziąłbym pod uwagę lokalny układ Overbalance, czyli największą korektę na ostatnim swingu spadkowym. Najbliższy opór znajduje się przy poziomie 12 025 pkt. W przypadku jego wybicia, należy oczekiwać testu strefy oporu przy 12 100 pkt.

Wykres 3. Indeks giełdowy DAX interwał M30

FXMAG indeksy czy niemiecka giełda podniesie się z kolan? analiza indeksu giełdowego dax po silnych spadkach dax dax dax de30 giełda indeksy giełdowe 4

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk