• Odbierz prezent
Czy nadchodzi czas korekty Bitcoina?

Po ustanowieniu tegorocznych szczytów na poziomie 21,600 PLN, rynek Bitcoina znajduje się w sytuacji, w której jest bardzo podatny na korektę spadkową. Jak już wielokrotnie wspominałem, na rynkach finansowych nic nie rośnie w prostej linii, a korekty spadkowe są częścią zdrowego i stabilnego trendu wzrostowego. Nie można przed nimi uciec, nie można im zapobiec, należy zaakceptować i dokonywać transakcji w sposób odpowiedni dla danego cyklu, w którym znajduje się rynek. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnie wzrosty były zrobione na mniejszym momentum niż poprzednie, możemy zaryzykować stwierdzenie, że nadszedł czas na dystrybucję zysków uzyskanych podczas ostatnich wzrostów i rozpoczęcie korekty.

1

Rynek BTC/PLN na bitbay.net

Po podejściu do strefy oporu zlokalizowanej pomiędzy poziomami 20,000 - 21,414 PLN rynek wyhamował impet wzrostowy, gdyż ujawniła się aktywność strony podażowej. Świeczka tygodniowa (w czasie pisania artykułu jeszcze niezamknięta) ma obecnie już dość długi górny cień spadkowy i może przekształcić się w formację Spadającej Gwiazdy albo jakąś formę Doji, co oznaczałoby wejście rynku Bitcoina w fazę korekty spadkowej.

Czego zatem można się spodziewać w niedalekiej przyszłości i jakie są istotne poziomy cenowe, które warto obserwować ze względu na ich istotność dla uczestników rynku, dowiecie się oglądając poniższą analizę video. Zapraszam!

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Sebastian Seliga

Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk BitBay oraz no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk