• Odbierz prezent
Czy na Wall Street jest już tanio? Tesla i Apple ponownie w górę

Początek dzisiejszych notowań w Stanach Zjednoczonych wypadł zdecydowanie poniżej wczorajszego zamknięcia. Jednak w trakcie sesji wśród Amerykanów powoli wzmagał się optymizm. Sprawdźmy jakie ostatecznie wyniki odnotowały Nasdaq Composite, S&P 500 oraz Dow Jones Industrial.

Główne indeksy na Wall Street

Biorąc pod uwagę to, co działo się na sesji europejskiej, można śmiało powiedzieć, że ostateczny rezultat dzisiejszych notowań indeksów z Wall Street jest sporym sukcesem. Technologiczny Nasdaq Composite odrobił niemal całe spadki. Zakończył dzień jedynie o -0,13% niżej niż wczoraj. W efekcie znalazł się na poziome 10778,80 punktów. Znacznie słabiej spisał się szeroki rynek, czyli S&P 500, jednak i w tym przypadku zniżka o -1,16% (3281,06 punktów) to jedynie część spadków, które obserwowaliśmy w trakcie trwania sesji. Z głównych indeksów najsłabiej wypadł przemysłowy Dow Jones Industry, który zanurkował o -1,84% do pułapu 27147,70 punktów. Także i na tym indeksie w trakcie dnia były momenty znacznie słabsze.

 Wykres 1: Nasdaq Composite (1 dzień)

Wykres 1: Nasdaq Composite (1 dzień)

Wykres 2: S&P 500 (1 dzień) 

Wykres 2: S&P 500 (1 dzień)

Wykres 3: Dow Jones Industrial (1 dzień) 

Wykres 3: Dow Jones Industrial (1 dzień)

Tesla i Apple odzyskują formę

Kiepskie nastroje nie udzieliły się inwestorom na największych amerykańskich hitach ostatniego czasu. Mowa oczywiście o dwóch spółkach, które przechodziły niedawno split: Tesla oraz Apple. Zmniejszenie ceny miało na celu zwiększyć dostępność dla szerszej grupy odbiorców. Podczas dzisiejszej sesji walory te ponownie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Ostatecznie Tesla zyskała +1,64% (449,39 dolarów), natomiast Apple +3,08% (110,13 dolarów).

Wykres 4: Tesla (1 dzień) 

Wykres 4: Tesla (1 dzień)

 Wykres 5: Apple (1 dzień)

Wykres 5: Apple (1 dzień)

Notowania: NASDAQ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/US100/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk