• Odbierz prezent
Czy kurs złota XAU/USD zdoła zmienić trend na wzrostowy?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na złocie

Od pewnego czasu kurs złota porusza się w korekcie wzrostowej. Pomimo wykonania największego ruchu wzrostowego od ponad pół roku, trend cały czas jest spadkowy. O potwierdzeniu wzrostów będzie można mówić dopiero w momencie wyjścia kursu na stałe powyżej 1240$

Patrząc technicznie na interwał D1, kurs złota mógł wykonać korektę prostą ABC (trzy fale), po czym należy spodziewać się powrotu do spadków. Taki scenariusz potwierdzi się w momencie wybicia dołem poziomu 1200$. W przypadku jednak wzrostów, pierwszym oporem jest poziom 1240$ , a następnie górne ograniczenie kanału wzrostowego.

Wykres 1. Kurs złota - GOLD interwał D1

FXMAG surowce czy kurs złota xau/usd zdoła zmienić trend na wzrostowy? złoto gold xau/usd złoto gold 1

 


Na niższym interwale czasowym - H1, kluczowym wsparciem na dzisiejszą sesję będzie poziom 1120,50. W tym miejscu wypada dolne ograniczenie lokalnego układu Overbalance. Jeżeli kurs złota zdołałby wybić wsparcie, to istnieje szansa na spadki do poziomu 1209$. W przypadku jednak obrony, należy spodziewać się ataku na nowe lokalne szczyty.

Wykres 2. Kurs złota - GOLD interwał H4

FXMAG surowce czy kurs złota xau/usd zdoła zmienić trend na wzrostowy? złoto gold xau/usd złoto gold 2

Nie wiesz dlaczegowyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk