• Odbierz prezent
Czy kurs USD/CAD jest już gotowy do zmiany kierunku ?

Kurs USD/CAD znalazł się na ciekawych poziomach cenowych, dlatego warto sobie go wrzucić do obserwowanych. Czy jesteśmy już blisko zakończenia ostatniego ruchu spadkowego? Przyjrzyjmy się bliżej notowaniom.

Kurs USD/CAD z punktu widzenia długoterminowego

Spoglądając na ostatnie 10 lat notowań dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego, wyciągamy jasny wniosek, że w takim horyzoncie czasowym, znajdujemy się w trendzie wzrostowym.

 USDCAD 10 lat

Wykres: Kurs dolara USD/CAD (10 lat)

Zgodnie z zasadą „trend is your friend” czyli „trend jest twoim przyjacielem”, powinniśmy na tej parze walutowej wyszukiwać okazji do zajęcia pozycji po długiej stronie rynku. Czy kurs dolara USD/CAD daje nam podstawy do rozważenia longów? Przybliżmy nieco wykres.

Kurs USD/CAD z perspektywy średnioterminowej

Z punktu widzenia inwestora średnioterminowego, kurs dolara USD/CAD spadł właśnie w rejon zgrupowania wielu poziomów wsparć, które mogą zachęcić stronę popytową do obrony obecnych pułapów cenowych.

 USDCAD 3 lata

Wykres 2: Kurs USD/CAD (3 lata)

Kurs USD/CAD- spojrzenie krótkoterminowe

Spadek zapoczątkowany w połowie marca przybiera formę struktury trójfalowej, mogącej świadczyć o jedynie korekcyjnym charakterze zniżki. Im bliżej kurs dolara USD/CAD znajdzie się rejonu 1,30 tym bardziej bacznie warto śledzić ewentualną reakcję popytową, ponieważ mogą to być poziomy rynkowego zwrotu, nawet w dłuższym terminie.

USDCAD 5 miesięcy 

Wykres dolara USD/CAD (5 miesięcy)

Oczywiście z punktu widzenia rynkowego spekulanta, wykres przedstawiający historię notowań z 5 miesięcy, nie jest spojrzeniem krótkoterminowym. Takie osoby operują na wykresem M5, a nawet 1-minutowych. Jednak powyższa analiza ma bardziej charakter inwestycyjny, niż spekulacyjny.

Warto obserwować dane płynące z gospodarek całego świata, aby lepiej przewidywać ruchy na rynku walutowym Forex:

Australia: sprzedaż detaliczna i bilans handlowy

Wielka Brytania: wskaźnik PMI dla sektora budowlanego

Strefa Euro: stopy procentowe

USA: rynek pracy oraz bilans handlowy

USA i Kanada: Zdecydowanie lepsze od oczekiwań dane dotyczący stopy bezrobocia

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk