• Odbierz prezent
Czy kurs funta do dolara australijskiego GBPAUD spadnie do 1.7700? Zobacz zagranie RBC

W tym tygodniu czeka nas decyzja i RBA i BoE. Parą walutową łączącą te wydarzenia jest GBPAUD, na której to RBC postanowiło otworzyć pozycję krótką z celem na 1,7700.

Zdaniem RBC zaktualizowany komunikat Banku Australii może wspomóc dolara australijskiego, a z kolei niepewność wokół Brexitu i cięcie prognoz gospodarczych przez Bank Anglii powinny ciążyć notowania funta brytyjskiego.

RBC otworzyło pozycję krótką po cenie 1,8065 z celem na 1,7700 i stop lossem na 1,8250.

FXMAG forex czy kurs funta do dolara australijskiego gbpaud spadnie do 1.7700? zobacz zagranie rbc gbpaud british pound to australian dollar rba boe aud gbp/aud 1

źródło: platforma Conotoxia

Rynek stopy procentowej wycenia już ponad 50 proc. szans na obniżkę przez RBA w tym roku, co przy mniej gołębim oświadczeniu we wtorek oraz w piątek może prowadzić do rewizji tych oczekiwań i oddziaływać pozytywnie na AUD. Tymczasem Bank Anglii obniży swoje prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego oraz inflacji ze względu na niepewność co do sposobu wyjścia UK z UE - uważa kanadyjski bank.

Notowania: GBPAUD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPAUD/

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk