• Sklep
  • Odbierz prezent
Czy kurs euro zareaguje wreszcie spadkami na zły stan gospodarki strefy euro?

Zamówienia w niemieckim przemyśle tąpnęły w lutym aż o 4,2 proc. m/m i 8,4 proc. r/r, co może budzić obawy o dynamikę produkcji przemysłowej w kolejnych okresach (chociaż ta w lutym wypadła lepiej niż sądzono, rosnąc o 0,7 proc. m/m i spadając zaledwie o 0,4 proc. r/r.

Pojawiły się też spekulacje o możliwej rewizji wzrostu gospodarczego Włoch na ten rok do 0,1 proc. r/r z 1,0 proc. r/r, co może budzić uzasadnione obawy o zachowanie dyscypliny fiskalnej. Tymczasem coraz mniej komfortową sytuację ma ECB – szacunkowa inflacja HICP w marcu spadła do 1,4 proc. r/r, a indeksy PMI w marcu szorowały po dnie (przemysł), chociaż niewielkie odbicie odnotowano w usługach.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk