• Odbierz prezent
Czy kurs euro względem dolara (EUR/USD) pozostanie w konsolidacji?

Wczorajsze wzrosty na rynku euro do dolara (EUR/USD) potwierdzają ważność wsparcia 1,0770. Poziom ten broni się dzielnie od momentu zakończenia wyprzedaży wspólnej waluty europejskiej w marcu tego roku. Jego początki sięgają dołka z połowy lutego, ale marcowe minima wprowadziły wątpliwość, czy popyt będzie chciał skorzystać z tej przestrzeni, aby bronić euro.

Wiadomości rynkowe z mBank

Podaż skoncentrowała się blisko 1,1000. Poza jednym wyjątkiem każdy ostatni szczyt pojawiał się w tej przestrzeni. Wkrótce przekonamy się, czy i tym razem magia równych liczb przyniesie żniwo inwestorom nastawionym na umocnienie USD.

Wysokie wartości wskaźnika stochastycznego zdaje się sprzyjać podaży. W poprzednich przypadkach, kiedy Euro znajdowało się przy niebieskiej strefie i Stochastic był powyżej 80 punktów, to czarne świece pojawiały się w ciągu kilku interwałów H4.

Podobne wnioski można wyciągnąć, patrząc na RSI.

Jeżeli popyt będzie wystarczająco zdeterminowany i przełamie opór 1.1000, to należy powrócić do dnia 27 marca lub 28 lutego, który może być podpowiedzią, jak rozwinie się dalej sytuacja. Oba te dni zostały zaznaczone na wykresie pionowymi liniami. W obu przypadkach kurs euro do dolara (EUR/USD) dotarła do minimum 1.1150. To będzie kolejny opór dla tej pary walutowej.

Czy Euro pozostanie w konsolidacji? - 1

Wykres kursu euro względem dolara (EUR/USD)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk