• Odbierz prezent
Czy kurs euro (EUR) do jena (JPY) przebije poziom wsparcia?

Jen japoński jest wyraźnie mocniejszy od wspólnej waluty europejskiej. Od 2018 roku cena tego instrumentu spada i daje się to opisać spadkowym kanałem trendowym.

Wiadomości rynkowe z mBank

Te dwie zielone równolegle linii dotychczas idealnie odzwierciedlały poszczególne swingi. Aby można było nanieść na wykres to narzędzie, to przynajmniej dwie korekty w ramach trendu muszą mieć podobną długość. Zielone prostokąty wskazują ruchy o długości 7-8 figur, które są korektami.

Oznacza to, że impuls osiągnął już swoją minimalną długość. Nastąpiło to w momencie przełamanie ceny 115.80, czyli dołka z początku września. Było to i nadal jest najbliższe wsparcie, o czym przypominają wzrostowe strzałki wskazujące poszczególne dołki z przeszłości.

Ubiegły tydzień to świeca koloru białego, która potwierdziła zaangażowanie inwestorów w zakupy Euro. Jeżeli kurs euro do jena EUR/JPY nie pokona wsparcia na poziomie 115,80, to jest szansa na pojawienie się pozytywnej dywergencji na wskaźniku MACD. Będzie to zachętą do przełamania najbliższego oporu 118.00. Wtedy najbliższym ograniczeniem dla aprecjacji europejskiej waluty, będzie spadkowa linia trendu.

Popyt można znaleźć w strefie 113.00, ale to miejsce nabierze wartości dopiero w momencie przełamania ciągłej przerywanej linii.

Silny jen - 1

Wykres kursu euro do jena (EUR/JPY)

Notowania: EURJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURJPY/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk