• Odbierz prezent
Czy kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD wybije się wreszcie z konsolidacji?

Zmienność na kursie dolara nowozelandzkiego NZDUSD nie rozpieszcza w ostatnich tygodniach, co dokładnie widać w poziomym położeniu zewnętrznych wstęg Bollingera.

Wiadomości rynkowe z mBank

Poza małymi wyjątkami ostatnie cztery miesiące udaje się zamknąć dwoma poziomymi liniami:  0.6900 i 0.6700.

Górne ograniczenie to oczywiście opór, który dodatkowo został wskazany przez 50% zniesienie ostatniej dużej fali deprecjonującej walutę Nowej Zelandii. Dodatkowo trzykrotne nieudane próby pokonania tej strefy zapewne cieszą zwolenników spadków. Ich radość ograniczona jest do 200 pipsów, gdyż tyle dzieli opór od wsparcia 0.6700.   Wzrosty od tego miejsca często poprzedzane są niska wartością oscylatora stochastycznego. Aktualnie sytuacja może się powtórzyć, gdyż szybki Stochastic przyjmuje wartość 15 punktów co statystycznie sugeruje aprecjacje NZD.

 

Analizując ten instrument nie można zapomnieć o kursie 0.6800, który w większej skali często rozdzielał silne wzrosty od spadków.  Wypada on idealnie w połowie pomiędzy aktualnym wsparciem i oporem. Czyżby konsolidacja okalająca tą cenę sygnalizowała brak zdecydowania wśród instytucji, które są w stanie wykreować trend na tej parze walutowej?

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego na interwale dziennym
Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego na interwale dziennym

Czas pokaże kto dysponuje większymi zapasami gotówki. Pierwszym sygnałem kierunkowym będzie wyjście z tego 200 pipsowego marazmu. Przełamanie pomarańczowej strefy to jednocześnie przecięcie górnej bandy Bollingera i sygnał do powrotu powyżej wartości 0.7000 z maksimum z ostatnich lat 0.7500.

Przełamanie wsparcia to próba dotarcia  do  październikowego dołka 0.6400.

 

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk