• Odbierz prezent
Czy kurs dolara do jena powieli schemat sprzed roku? Wykres tygodnia

W ostatnich dniach wybita została linia trendu wzrostowego rysowana od maja b.r. Doszło do tego po nieudanych próbach wybicia się górą z konsolidacji na jesieni. Ruch w dół został potwierdzony przez widoczne wskaźniki (MACD, TDI, RSI).

Magazyn: Manipulacje na giełdzie

Manipulacje na giełdzie
W tym wydaniu m.in. szczery wywiad o spekulacji z osobą, która nielegalnie zarządzała kapitałem. Poruszamy tematy kryzysów finansowych oraz manipulacji na rynkach. Zamów już teraz wydanie 15 magazyn FXMAG. 
Czytaj

Co dalej z kursem dolara USD/JPY?

Widać pewne podobieństwa obecnej sytuacji, do tej sprzed roku – wtedy spadki zainicjowała formacja RGR. Nie jest żadną tajemnicą, że kurs dolara do jena USDJPY jest mocno skorelowany z rynkami akcji w sytuacji, kiedy te dotyka mocna przecena.

Wykres kursu dolara do jena japońskiego USD/JPY
Wykres kursu dolara do jena japońskiego USD/JPY

Technicznie dolar do jena japońskiego USDJPY ma duże szanse na rozwiniecie ruchu spadkowego, jeżeli dojdzie do złamania minimum z ostatniego czwartku przy 110,80. W najbliższych dniach niewykluczone jest odbicie, chociaż raczej trudno będzie oczekiwać, aby notowania były w stanie na dłużej powrócić ponad okolice 112.

Nota prawna

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk