• Odbierz prezent
Czy kurs Bitcoina jest w stanie się podnieść? Analiza BTC/USD

Na rynku kryptowalut możemy obserwować w ostatnim czasie wyraźne załamanie. Większość kryptowalut przeceniło się od początku roku o 80-90%. Kurs Bitcoina wyraźnie “runął” w połowie miesiąca. Z poziomów powyżej 6000$, aktualnie znajdujemy się 2000$ niżej. Wsparcie przy poziomie 6000$ było kluczowe, o czym wspominałem także w poprzedniej analizie Bitcoina. Czy rynek krypto ma jeszcze szansę na odbicie? A może czeka nas swobodny spadek jego wartości?


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie się nie da. Rynek kryptowalut przecenił się bardzo dużo, natomiast ciężko jest wycenić jego realną wartość, dlatego też odbicie wzrostowe wcale nie jest pewne. Patrząc technicznie na wykres Bitcoina o interwale godzinowym, znajdujemy się w silnym impulsie spadkowym. Dopóki rynek nie pokona górnego ograniczenia układu Overbalance, będzie obowiązywał trend spadkowych. Na tę chwilę większej korekty wzrostowej można się spodziewać dopiero po przekroczeniu poziomu 4245$. Kolejny opór znajduje się przy poziomie 4985 a następnie dopiero 5445$.

Wykres 1. Kurs - BTC/USD - Bitcoin interwał H1

FXMAG kryptowaluty czy kurs bitcoina jest w stanie się podnieść? analiza btc/usd btcusd bitcoin btc bitcoin krytpowaluty 1

źródło: tradingview

 

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk