• Odbierz prezent
kryptowaluty koronawirus

26 stycznia portal Cointelegraph poinformował, że firmy z branży blockchain i kryptowalut zdecydowały się pomóc ofiarom koronawirusa w Chinach. Wśród nich jest giełda Binance, znana z udziału w licznych akcjach charytatywnych.

 

Portal Cointelegraph poinformował, że niektóre firmy z branży blockchain i kryptowalut zobowiązały się pomóc ofiarom koronawirusa w Wuhan w Chinach.

Giełda kryptowalut Binance zobowiązała się przekazać na ten cel 10 mln juanów chińskich, co stanowi równowartość 1,44 mln USD. W swym tweecie z 25 stycznia CEO Binance – Changpeng Zhao stwierdził, że Binance podjęła takie zobowiązanie, ale nie zamieszczała żadnych ogłoszeń w tej sprawie z następującej przyczyny: „Dla Wuhan nie jest realistyczne, żeby dokonać tego w kryptowalutach dla końcowych beneficjentów. Binance zarezerwowała 10 mln RMB (1,5 mln USD), aby pomóc ofiarom koronawirusa. Nie robiliśmy żadnych ogłoszeń, ale zespół Binance Charity Foundation/Binance jest zajęty w ciągu ostatnich kilku dni. Wciąż potrzeba pomocy, by zorganizować logistykę na miejscu.”

Według postu z 25 stycznia na portalu WeChat, firma Krypital, zajmująca się usługami z zakresu marketingu i blockchain, także zobowiązała się do darowizny na zakup środków medycznych dla ofiar koronawirusa w Wuhan. Firma Krypital poinformowała także, że utworzy system darowizn opartych na blockchainie, który pozwoli na większą transparentność i wydajność. Firma przyjmuje płatności w Tether (USDT) na blockchainie Ethereum. Krypital pozyskuje także wolontariuszy do zarządzania grupą, nabywania niezbędnych materiałów i zarządzania transportem, a także ogłoszeń w mediach i projektowania grafiki.

Warto wspomnieć, że w sobotę portal Cointelegraph informował o spadku kursu Bitcoina o 6%. Zdaniem komentatorów mógł się do tego przyczynić Chiński Nowy Rok oraz niepewność wokół koronawirusa. Spadki nie ominęły także chińskiego rynku akcji.

26 stycznia portal FoxNews poinformował, że aktualna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa sięgnęła 56 osób, a zarażonych może być co najmniej 1975.

Giełda kryptowalut Binance wraz ze swą fundacją wielokrotnie brała udział w różnych akcjach charytatywnych na rzecz poszkodowanych obywateli różnych krajów w wyniku katastrof. W październiku 2018 r. prowadziła zbiórkę na rzecz ofiar powodzi w Japonii. We wrześniu 2019 r. pozyskiwała fundusze na rzecz poszkodowanych przez huragan Dorian w USA. Giełda Binance wspierała także szkoły w krajach afrykańskich. Warto wspomnieć także, że w kwietniu 2019 r. zorganizowała także zbiórkę na rzecz odbudowy katedry Notre Dame.

Czytaj także: Binance - giełda kryptowalut pomaga ofiarom klęsk żywiołowych

Giełda kryptowalut Binance służy nie tylko inwestorom, ale również w razie potrzeby zajmuje się działalnością charytatywną. W ostatnim czasie opublikowała raport dotyczący pozyskanych środków na rzecz ofiar powodzi.   24 października największa pod względem obrotów giełda kryptowalut na świecie –.. Czytaj
Binance - giełda kryptowalut pomaga ofiarom klęsk żywiołowych


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk