• Odbierz prezent
Czy JSW jest już gotowe na kontynuację rajdu wzrostowego?

Można grymasić w wielu kwestiach związanych z polską Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, ale trzeba przyznać obiektywnie, że jest tu kilka tematów skutecznie podnoszących tętno inwestorów. Jedną z takich spółek jest w ostatnim czasie niewątpliwie Jastrzębska Spółka Węglowa. Przyjrzyjmy się nieco bliżej jej sytuacji na wykresie.

Jaki jest średnioterminowy trend na akcjach JSW?

Jeszcze do niedawna nie było żadnych wątpliwości, iż akcje JSW znajdują się w bezwzględnym trendzie spadkowym. Jednak zgodnie z zasadą coraz wyższych szczytów i dołków, w ostatnich dniach doszło do przełamania tej negatywnej tendencji. Mieliśmy bowiem do czynienia z wyznaczeniem trzeciego szczytu w sekwencji wzrostowej. To dość klarowny punkt zaczepienia dla rynkowych byków.

 Wykres 1: Kurs spółki JSW (2 lata)

Wykres 1: Kurs spółki JSW (2 lata)

JSW- coraz mniej argumentów dla niedźwiedzi

Kolejnym argumentem przemawiającym za możliwością osiągnięcia twardego dna na walorach JSW jest formacja oRGR (odwrócona głowa z ramionami). O ile na początku tygodnia mogliśmy mieć jeszcze wątpliwości, czy rynek będzie ją respektował, tak już poniedziałkowa sesja (7 września) całkowicie rozwiała ten dylemat. Szaleńczy wzrost wynoszący niemal 34%, wyłamał z hukiem linię szyi, pnąc się systematycznie ku górze. Ostrzegaliśmy wtedy, że po tak mocnym wystrzale, bardzo prawdopodobna jest dynamiczna korekta. Jak się okazało, już dzień później byliśmy jej świadkami (kurs ze szczytu na 26,94 zł zanurkował do 18,85 zł).

Co dalej może się wydarzyć na walorach JSW?

Z punktu widzenia analizy technicznej, jesteśmy gotowi na kolejną falę wzrostową, ponieważ przetestowana została od góry wyłamana wcześniej linia szyi formacji odwróconej głowy z ramionami. Taki schemat zapowiada, iż docelowy target dla spółki JSW powinien się znaleźć w rejonie 35 zł. Nie oznacza to oczywiście, że mamy gwarancję zakończenia korekty. Może ona przybrać formę znacznie bardziej wydłużonej w czasie. Jednak w średnim terminie, sytuacja rynkowych byków już od dawna nie wyglądała tak obiecująco.

 Wykres 2: Kurs spółki JSW (1 rok)

Wykres 2: Kurs spółki JSW (1 rok)


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk