• Odbierz prezent
Czy dojdzie do osłabienia kursu euro? Historyczne posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Dzień na rynku

Czwartkowa sesja przejdzie do historii jako dzień ostatniego posiedzenia EBC pod wodzą Mario Draghiego. Wydarzenie to totalnie zdominowało uwagę inwestorów w ostatnich dniach. Spodziewamy się cięcia stóp o 10 pb, wznowienia skupu aktywów i zmian w komunikacji. Takie połączenie może jednak nie wystarczyć by trwale osłabić kurs euro i będzie sprzyjać wygenerowaniu odbicia. Poza decyzją ECB poznamy również dynamikę CPI z USA. Wczorajsze publikacje dynamiki cen producentów wypadły lepiej od konsensusu co może nieco podnieść poprzeczkę oczekiwań. Na sesji nowojorskiej zostanie opublikowany ważny dla przecenionych w miesiącach letnich płodów rolnych raport WASDE.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk