• Odbierz prezent
Czy dojdzie do osłabienia kursu euro? Historyczne posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Dzień na rynku

Czwartkowa sesja przejdzie do historii jako dzień ostatniego posiedzenia EBC pod wodzą Mario Draghiego. Wydarzenie to totalnie zdominowało uwagę inwestorów w ostatnich dniach. Spodziewamy się cięcia stóp o 10 pb, wznowienia skupu aktywów i zmian w komunikacji. Takie połączenie może jednak nie wystarczyć by trwale osłabić kurs euro i będzie sprzyjać wygenerowaniu odbicia. Poza decyzją ECB poznamy również dynamikę CPI z USA. Wczorajsze publikacje dynamiki cen producentów wypadły lepiej od konsensusu co może nieco podnieść poprzeczkę oczekiwań. Na sesji nowojorskiej zostanie opublikowany ważny dla przecenionych w miesiącach letnich płodów rolnych raport WASDE.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki to analityk rynków finansowych Cinkciarz.pl z kilkunastoletnim doświadczeniem, wielokrotnie nagradzany przez międzynarodowe agencje prasowe oraz największe polskie tytuły medialne. Jego misją jest tłumaczenie zawiłości świata walut i surowców w sposób przystępny i użyteczny dla odbiorców. Poprzednio kierował departamentem analiz Domu Maklerskiego TMS Brokers, z którym był związany od 2011 roku. Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Portal Cinkciarz.pl udostępnia klientom kompleksowe usługi finansowe: wymianę walut, przekazy pieniężne, płatności, karty wielowalutowe, pożyczki wielowalutowe czy transakcje na rynku Forex.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk