• Odbierz prezent
Czy czeka nas zmiana trendu na kursie funta względem dolara (GBP/USD)?

Poniższy wykres obejmuje trzy ostatnie tygodnie na rynku kursu funta do dolara (GBP/USD). W tym czasie wartość funta brytyjskiego wyraźnie wzrosła w stosunku do amerykańskiego dolara. Przedział cenowy jaki rynek wyznaczył nam w analizowanym okresie wyniósł około 400 pipsów.

Dolne ograniczenie i minima z przełomu czerwca i lipca to pułap 1,2250. Po kilku sesjach na wykresie pojawiły się wyceny w pobliżu 1,2700. Wykreowane zostały tam formacje szczytowe, które sygnalizują odwrócenie trendu rynkowego.

Lokalny Schemat Techniczny Na Ropie Naftowej - 1

GBPUSD H1

Korekta na wykresie GBPUSD budowana jest od kilku sesji. Kurs osiągnął już pierwszy target na poziomie cenowym 1,2510. MAmy tam bardzo silną strefę wsparcia, która oparta jest na biegunowości oraz mierzeniu Fibonacciego 38,2% z całego swingu wzrostowego.

Obecnie liczymy na wybicie dołem wskazanej strefy popytowej i otwarcie scenariusza z układem harmonicznym Nietoperza lub Leonarda. Dalsze umacnianie amerykańskiego dolara powinno doprowadzić kurs GBPUSD do okolic 1,2340 lub okrągłego 1,2300.

Poniższy wykres obejmuje notowania ropy naftowej w obecnym tygodniu. Zakres wahań obejmuje przedział cenowy 39 – 41 dolarów za baryłkę WTI. Lokalny swing wzrostowy budowany był od wtorkowego poranka, a wierzchołek ukształtował się w środowy wieczór.

Środowe maksimum nie było przypadkowe i wiązało się z utrzymanie lipcowej strefy opory ~ 41 USD. Kilkukrotne testy okazały się niewystarczające, a kurs ropy naftowej utrzymał się poniżej strefy podażowej. Możemy zatem szukać teraz okazji związanych z lokalną korektą na tym rynku.

Lokalny Schemat Techniczny Na Ropie Naftowej - 2

WTI M30

Schemat korekcyjny widoczny jest podczas dzisiejszej sesji. Notowania testują techniczny poziom wsparcia, który opiera się przede wszystkim na mierzeniu OneToOne. Mamy tutaj zachowaną równość AB=CD na korekcie pędzącej. Zakładając utrzymanie trendu wzrostowego, obowiązkowym elementem będzie obrona wsparcia po cenie 40,3 USD.

Oznaki popytowe widoczne są z perspektywy interwału 30-minutowego, który obejmuje powyższy wykres. Szukając rozegrania wskazanego scenariusza warto bowiem obserwować ten rynek z perspektywy świec M15/M30/H1.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk