• Odbierz prezent
Czy coś może zatrzymać spadki ceny Bitcoina? Klasyczna formacja na wykresie BTC/USD wskazuje potencjalny kierunek

Bitcoin po przebiciu istotnych poziomów, zaczyna realizować scenariusz spadkowy. Po piątkowej korekcie krótkie pozycje wracają do łask.

Aktualnie na kursie Bitcoin do USD mamy rozgrywaną formację głowy z ramionami. Patrząc na wykres przez pryzmat analizy technicznej, widzimy, że głowa to poziom 10 000 tys. dolarów a prawe ramie to 9 200 tys. dolarów. W kolejnych sesjach możliwe będą dalsze spadki, spowodowane ogólną paniką na światowych rynkach. Prawdopodobnie spadki będą kontynuowane do poziomów bliskich nawet 6 200 tys. dolarów. Motorem do wzrostów może być jedynie halwing, który historycznie wpływał na wzrost kursu Bitcoina. Najprawdopodobniej będzie on miał miejsce w maju bieżącego roku. Na giełdach kryptowalut z ciekawych informacji można wspomnieć o doganianiu Bitcoin Cash'a przez Tether'a. Kapitalizacja natomiast topnieje do około 230 mld dolarów.

Oglądaj LIVE i bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz usłyszeć więcej o sytuacji najpopularniejszych kryptowalut, zobacz LIVE Analizę krypotwalut przeprowadzoną przez Dawida Augustyna.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk