• Odbierz prezent
Bitcoin PayPal

Portal Zycrypto poinformował o wynikach analizy Satoshi Capital Research – kryptowalutowego funduszu hedgingowego z siedzibą w Atlancie w USA.  Wyniki mogą napełniać optymizmem. Okazało się, że wolumen transakcji w Bitcoinie sześciokrotnie przekracza wolumen transakcji w PayPalu.

 

Satoshi Capital Research to założony w 2017 r. kryptowalutowy fundusz hedgingowy z siedzibą w Atlancie. Zajmuje się analizą ilościową, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. 21 stycznia na Twitterze fundusz ten opublikował wpis, że wolumen transakcji w Bitcoinie w 2018 r. przekroczył 3,3 bln USD i jest 6 razy większy niż wolumen transakcji w PayPalu w tym samym roku. We wpisie na Twitterze stwierdzono także, że „BTC jest nie tylko poważną globalną walutą, ale także globalnym systemem płatności”.

 

Bitcoin to coś więcej niż kryptowaluta

Ponvang Bulus – inwestor i entuzjasta kryptowalut w swym artykule odniósł się do wyników analizy Satoshi Capital Research. Zwrócił uwagę, że wiele osób ze świata kryptowalut uważa, że Bitcoin nie jest najnowszą technologią i według nich bardziej można go traktować jako nośnik wartości niż praktyczne rozwiązanie. Uważają one, że idealną kryptowalutą do płatności jest raczej Ripple, ponieważ system płatności Ripple jest tani i szybki. Jednakże wynik ostatniej analizy Satoshi Capital Research sugeruje, że głównym środkiem płatności jest Bitcoin, o czym świadczy wolumen transakcji przekraczający 3 bln USD w ciągu jednego roku oraz to, że jest on kilkakrotnie większy niż wolumen transakcji w PayPalu, który jest również popularnym systemem płatności. Stąd też autor artykułu widzi przed Bitcoinem obiecujące perspektywy na przyszłość.

 

Bitcoin nie ma granic

Jak podkreśla Ponvang Bulus, zaletą używania kryptowalut do płatności jest to, że nie mają one granic. Bitcoin to pierwsza kryptowaluta, która posiada tę cechę, która jest odpowiednia dla transakcji bez konieczności stawiania czoła wszelkim formom ograniczeń. Natomiast PayPal ma wiele ograniczeń, np. w Afryce, gdzie niektóre kraje mają ograniczony dostęp do płatności za pośrednictwem PayPala. Stąd nie jest zaskakujące, że Bitcoin przejmuje klientów PayPala na całym świecie.

Statystyki z 2018 r. sugerują, że kryptowaluty w niedalekiej przyszłości mogą przejąć transakcje od głównych graczy w branży płatności. Jak stwierdził Ponvang Bulus, Ripple jest poważnym konkurentem dla SWIFT, a Bitcoin przeważa nad PayPalem.

Czytaj także: SWIFT przyśpiesza przelewy międzynarodowe w obawie przed bitcoinem

Międzynarodowe transakcje bankowe realizowane przez sieć SWIFT będą zauważalnie szybsze dzięki powszechnej adaptacji przez banki tzw. aktualizacji GPI. Ma ona zapewnić do końca 2020 r. średni czas księgowania międzynarodowych transferów walutowych w czasie krótszym niż 30 minut. Czy banki czują zag.. Czytaj
SWIFT przyśpiesza przelewy międzynarodowe w obawie przed bitcoinem

Autor artykułu spodziewa się, że do końca 2019 r. nastąpi coraz szersza adaptacja kryptowalut, dzięki której wejdą one do powszechnego użytku jako znaczący środek przenoszenia i przechowywania wartości.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk