• Odbierz prezent
Czy Bitcoin (BTC) jest w stanie utrzymać się powyżej 40 500 USD?
fot. freepik.com

Bitcoin (BTC) podjął wczoraj kolejną próbę wybicia się ponad obszar oporu 40 500 USD. Tym razem udało się dotknąć obszaru 42 000 USD.

BTC nadal konsoliduje poniżej tego obszaru, potencjalnie przygotowując się do kolejnej próby wybicia.

Bitcoin wybija się powyżej 40 500 USD

BTC porusza się w górę od dnia 20 lipca. Po utworzeniu ośmiu kolejnych byczych świec, w końcu utworzył świecę doji z lekko niedźwiedzim zamknięciem w dniu 29 lipca.

Była to trzecia nieudana próba wybicia powyżej horyzontalnego obszaru oporu 40 500 USD, który jest również poziomem oporu przy zniesieniu 0,382 Fib. W ostatnich godzinach jednak Bitcoin wybił się ponad ten opór i próbuje zatwierdzić go jako wsparcie.

Pomimo odrzucenia, wskaźniki techniczne w dziennej ramie czasowej są nadal bycze. Oscylator stochastyczny utworzył byczy krzyż, RSI przesunął się powyżej 70, a MACD jest prawie pozytywny.

Następny obszar oporu znajduje się na poziomie 47 800 USD. Jest to poziom oporu przy zniesieniu 0,618 Fib.

FXMAG kryptowaluty czy bitcoin (btc) jest w stanie utrzymać się powyżej 40 500 usd? bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 1
Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch

Wykres dwugodzinny dostarcza mieszanych odczytów. Początkowo zarówno MACD jak i RSI wygenerowały niedźwiedzie dywergencje. Po tym nastąpił niewielki spadek ceny BTC.

Istnieje również wznosząca się linia wsparcia, która znajduje się od dołków z 20 lipca, która nadal pozostaje nienaruszona. Tak długo jak BTC handluje powyżej tej linii, trend może być uważany za byczy.

W ostatnich godzinach doszło do wybicia i odnotowania obszaru 42 000 USD, historycznego rekordu wszech czasów z stycznia 2021 roku, który stanowi teraz opór. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się na 33 600 USD. Ten cel to poziom wsparcia przy zniesieniu 0,618 Fib.

FXMAG kryptowaluty czy bitcoin (btc) jest w stanie utrzymać się powyżej 40 500 usd? bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 2
Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal

Liczba fal nadal sugeruje, że BTC znajduje się w fali C struktury korekcyjnej A-B-C. Najbardziej prawdopodobnym celem dla szczytu tego ruchu jest poziom 42 181 USD. Dałoby to falom A:C stosunek 1:1,61.

Liczba podfal jest pokazana na czerwono, sugerując, że cena znajduje się obecnie w podfali czwartej.

FXMAG kryptowaluty czy bitcoin (btc) jest w stanie utrzymać się powyżej 40 500 usd? bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 3
Wykres BTC dzięki Tradingview

Bliższe spojrzenie pokazuje, że Bitcoin jest potencjalnie handlowany wewnątrz trójkąta symetrycznego jako część fali czwartej.

Używając projekcji Fib (czerwona) i długości podfali pierwszej (czarna), otrzymujemy nieco wyższy cel pomiędzy 42 900 a 43 800 USD.

FXMAG kryptowaluty czy bitcoin (btc) jest w stanie utrzymać się powyżej 40 500 usd? bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 4
Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

BeInCrypto Polska - Czy Bitcoin (BTC) jest w stanie utrzymać się powyżej 40 500 USD?


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk