• Odbierz prezent
Czy będzie wielkie porozumienie na rynku ropy? Darmowe szkolenie online z analitykiem rynków surowcowych XTB

Na rynku surowców widać cofnięcie na ropie naftowej, gdzie inwestorzy oczekują na czwartkowe spotkanie producentów ropy naftowej. Napięcia pomiędzy Arabią Saudyjską a Rosją wciąż się utrzymuje, jednak osiągnięcie nawet częściowego porozumienia może wspierać nadzieje na odbicie na “czarnym złocie”. Niemniej sytuacja techniczna na WTI pozostaje bez zmian, strefa przy 28 USD za baryłkę pozostaje kluczowym oporem.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z analitykiem rynków surowcowych XTB - Michałem Stajniakiem, na którym przyjrzymy się bliżej obecnej sytuacji na rynku ropy.

  • Trump wywołał spore nadzieje na rynku ropy, wskazując na 10-15 mln brk na dzień cięcia w nowym porozumieniu OPEC+
  • Estymacje dotyczące destrukcji popytu mówią o spadku popytu od 15 do 30 mln brk na dzień
  • Porozumienie w dużej mierze może zależeć od uczestnictwa USA, choć produkcja z łupków powinna zacząć spadać naturalnie
  • Cięcie na poziomie 10 mln brk na dzień jest realne, ale ważne są poziomy odniesienia
  • Długoterminowa cena docelowa to wciąż okolice 55-60 USD za baryłkę

Ponadto, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, udostępniamy Ci dodatkowe raporty wideo dotyczące wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę oraz analizę sytuacji na rynku złota. Dowiesz się z nich, dlaczego dane zjawiska mają miejsce i jak odnaleźć się w nowych warunkach na rynku.

Oglądaj online na: https://pl.xtb.com/koronawirus-video

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk